Суспільство

Підготовче засідання у справі проти майже ста шахтарів перенесли (ФОТО)

. 4643

 

Сьогодні, 15 грудня, у Кіровоградському районному суді відбулося підготовче засідання у справі за позовом ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (місто Жовті Води) до 94-х шахтарів шахти "Інгульська" про визнання  незаконним страйку, який відбувся 7 листопада.

 

На суді були присутні представники позивачів та відповідачів, а також самі шахтарі.

Як повідомили юристи Інгульської шахти, які були присутні на засіданні, що головною метою позову до суду є визнання страйку незаконним. Поки що збитки, яка понесла шахта за день простою, а саме 1 468 310, 40 грн, стягувати з шахтарів не збираються.  

Натомість шахтарі заявляють, що вони повідомляли про свою акцію протесту.

«Працюючі спустилися в шахту, це було 6 листопада, щоб виконати денну норму. Прийняли рішення провести мирну акцію протесту. Зібралися всі біля ствола на глибині 230 метрів та 280 метрів. Гірничі майстри сповістили про це і начальника, і диспетчера Інгульської шахти. Також, ми чекали, що перша зміна спуститься у шахту для роботи. Але адміністрація шахти дала розпорядження закрити на ключ стволи і цю зміну не пустили під землю. І третя зміна лишалася під землею, а перша і друга не змогли взятися до роботи», - розповідає Дмитро Бондарев, голова первинної профспілки незалежної профспілки гірників України Інгульської шахти Схід ГЗК.

За його словами, це була мирна акція протесту і інші зміни збиралися в той день спускатися під землю для того, щоб працювати. Також, Дмитро повідомляє, що шахтар неодноразово зверталися до профспілки з вимогою підняти заробітну плату, але там нічого не могли вирішити. Тож, працівники вирішили діяти самі.

«Особиста думка моя така, що кожна людина має право на вираження своєї позиції, навіть у вигляді страйку. Акція тоді була спонтанною, на жаль. Але вона мала право на життя. Як голова профспілки я сповістив 3 листопада керівництво комбінату про можливість акцій протест, це доводилось до відома ВО генерального директора. Керівництво, напевне, недочуло», - розповів голова профспілкового комітету Інгульської шахти  Анатолій Кулінко.

Представники Схід ГЗК відмовились коментувати причин позову, пояснюючи тим, що все викладено у матеріалах справи. 

На судове засідання з’явились не всі відповідачі у справі, тому суд вирішив перенести розгляд на інший день. Крім того, всі бажаючі, які не встигли ознайомитися з матеріалами справи, можуть це зробити.

Засідання відбудеться 18 січня о 10:00.

Нагадаємо, працівники Інгульської шахти влаштували страйк з вимогою підняття заробітної плати.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама