Суспільство

Як вагітним стати на облік у центрі зайнятості та які для цього треба документи

. 15653

Якщо вагітна жінка знаходиться у працездатному стані (тобто термін вагітності є таким, що не дає права на отримання медичного документу про непрацездатність у зв'язку з вагітністю та пологами), готова та здатна приступити до підходящої для неї роботи, то вона може зареєструватись в державній службі зайнятості та отримати статус безробітної. Про це повідомляє прес-служба ОЦЗ.

Реєстрація проводиться за умови пред'явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), диплома або іншого документа про освіту.

Виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення безробітній жінці допомоги по вагітності та пологах (з дня набуття права на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно до медичної довідки).

Таким чином, у разі, коли безробітна жінка під час перебування на обліку у центрі зайнятості як безробітна  подає довідку встановленого зразка у зв'язку з відпусткою по вагітності та пологах, то виплата допомоги по безробіттю припиняється на період призначення їй допомоги по вагітності та пологах. Така жінка також не пізніше дня, що настав після закінчення строку, зазначеного в довідці по вагітності та пологах, письмово повідомляє центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовження пошуку роботи за сприяння державної служби зайнятості. У разі, якщо подається заява про здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку реєстрація в центрі зайнятості припиняється.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама