Суспільство

Товариство мисливців попри рішення суду не може повернути мисливські угіддя на Кіровоградщині (ФОТО)

. 5639

Військово-мисливське товариство "Південь", філіал Всеукраїнської громадської організації "Товариство військових мисливців та рибалок Збройних сил України", планує завтра, 22 грудня, проводити пікет під стінами Кіровоградської облради.

Товариство вимагає повернути їм мисливські угіддя поблизу села Велика Андрусівка Світловодського району, які вони втратили у 2012 році через рішення облради. Нині громадська організація виграли суди першої інстанції, а також апеляційні суди, проте землю в користування їм досі не повернули.

Роками товариство військових мисливців мало у розпорядженні понад 30 тис. гектарів землі у Сітловодському районі поблиз села Велика Андрусівка. За свій кошт товариство утримувало єерів, завозило тварин та годувало їх, аби полювати там.

23 листопада 2012 року за пропозицією тодішнього голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна сесія облради достроково припинила право користування мисливськими угіддями Товариства військових мисливців і рибалок Збройних сил України Кіровоградського гарнізону (з годом перейменоване на Військово-мисливське товариство "Південь").

Згодом, 6 грудня 2013 року рішенням рішенням №546 31 тис. гектар угідь передали ГО «Товариство мисливців і рибалок «Сапсан».

Засновниками ГО зареєстровані Левченко Микола Іванович із Кременчуга, а також Яременко Олександр Сергійович (повний тезка сина Сергія Яременка, який на той час був заступником голови ОДА ).

Серед підписантів організації Ковальчук Олександр Миколайович ( повний тезка сина тодішнього голови облради Миколи Ковальчука).

Товариство військових мисливців і рибалок подало до суду, аби скасувати незаконне на їх думку рішення облради. Їм вдалось виграти суди першої інстанції, а згодом і апеляцію. 30 травня 2017 року Дніпровський апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо скасування рішення облради.

Поновлення порушених прав користувачів мисливських угідь проводиться обласними адміністарціями відповідно до їх повноважень. Проте землю товариству військових так і не повертають. Спершу їм зауважили, що вони мають надати докази того, що їх ГО є юридичною особою, адже за час існування назва організації була змінена. Всі документи були зібрані і надані, але їх і надалі продовжують «футболити».

У Державному агентстві з лісових ресурсів погоджуються, що ГО «Сапсат» втратила право на користування ділянкою, але от Військово-мисливське товариство "Південь" має його набути знову за рішенням облради.
Представники організації вважають, що така ситуація склалась через ласий шматок землі на березі водосховища і те, що в порушення на цій території вже побудовані два маєтки просто на березі Дніпровського моря.

"Ми завтра проведемо мирну акцію. Якщо справа і далі не зрушиться з місця - ми готові до радикальних дій. Поставимо намет і оголосимо голодування, а далі перекриємо одну із трас обласного значення", - розказує Віктор Васильович, член товариства і зазначає, військові хочуть мати змогу просто відпочивати в тій зоні та полювати, що є одним із способів психологічного розвантаження і важливе, особливо для нинішніх учасників АТО.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама