Суспільство

У Кропивницькому планують оптимізувати енергоефективність низки будинків

. 1686

Сьогодні, 22 грудня, у Кропивницькому представили результати співпраці з проектом USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” та оприлюднили прорахунок вартості утеплення ряду будівель.

Загалом, місто обрало 50 будівель для проведення енергетичного обстеження. Виконано енергосканування 31 об'єкту та енергоаудит у 19 об'єктів; обрали 38 об’єктів техніко-економічного обґрунтування. Про це розповіла Катерина Шишка, технічний директор ПП "ЕСКО "ЕнергоІнжиніринг".

Технічний стан будівель відповідає їх терміну експлуатації, а теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій – нормативам часів проектування. Ці норми забудови зазнали значних змін і на сьогодні є неактуальними.

В середньому стіни будівель не відповідають сучасному ДПН. Деякі будівлі мають тріщини стін та цоколю. Дахи будівель, в основному, без спеціальної термоізоляції. Підлога у будівлях типу настил по землі та неопалювальні підвали, цокольні поверхи не мають термоізоляції. Вікна у 46,4% - це старі дерев’яні  у незадовільному або відносно задовільному стані.  

Системи опалення абсолютної більшості будинків мають термін експлуатації більше 30 років. Щорічні промивання систем опалення проводяться раз на рік, що дає змогу покращити енергоефективність. У багатьох будівлях стан розподільчих труб поганий і потребує капітального ремонту, теплоізоляція труб або відсутня, або значно зношена.

Система вентиляції, в основному, використовується природна. Але за умов встановлення металопластикових вікон інфільтрація в приміщеннях значно знижується і старих каналів недостатньо для повітрообміну.

Загалом, працівники ПП "ЕСКО "ЕнергоІнжиніринг" прорахували вартість заходів з підвищення енергоефективності для обстежуваних будівель у чотирьох варіантах.

Для фінансування Проекту передбачається залучення кредитування від ЄБРР сумісно із пільговим кредитом від Фонду чистих технологій та залученням грантових коштів – грант від фонду Е5Р в сумі до 1,5 млн. євро.

Перший варіант, який передбачає максимальний пакет енергоефективних заходів для 38 бюджетних об’єктів, коштуватиме 11 мільйонів євро.

Другий – альтернативний пакет енергоефективних заходів для 38 бюджетних об’єктів, коштуватиме 7,6 мільйонів євро.

Третій – максимальний пакет енергоефективних заходів для 29 бюджетних об’єктів, коштуватиме 6,5 мільйонів євро.

Четвертий - альтернативний пакет енергоефективних заходів для 29 бюджетних об’єктів, коштуватиме 6 мільйонів євро.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама