У Кропивницькому планують оптимізувати енергоефективність низки будинків

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 752

Сьогодні, 22 грудня, у Кропивницькому представили результати співпраці з проектом USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” та оприлюднили прорахунок вартості утеплення ряду будівель.

Загалом, місто обрало 50 будівель для проведення енергетичного обстеження. Виконано енергосканування 31 об'єкту та енергоаудит у 19 об'єктів; обрали 38 об’єктів техніко-економічного обґрунтування. Про це розповіла Катерина Шишка, технічний директор ПП "ЕСКО "ЕнергоІнжиніринг".

Технічний стан будівель відповідає їх терміну експлуатації, а теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій – нормативам часів проектування. Ці норми забудови зазнали значних змін і на сьогодні є неактуальними.

В середньому стіни будівель не відповідають сучасному ДПН. Деякі будівлі мають тріщини стін та цоколю. Дахи будівель, в основному, без спеціальної термоізоляції. Підлога у будівлях типу настил по землі та неопалювальні підвали, цокольні поверхи не мають термоізоляції. Вікна у 46,4% - це старі дерев’яні  у незадовільному або відносно задовільному стані.  

Системи опалення абсолютної більшості будинків мають термін експлуатації більше 30 років. Щорічні промивання систем опалення проводяться раз на рік, що дає змогу покращити енергоефективність. У багатьох будівлях стан розподільчих труб поганий і потребує капітального ремонту, теплоізоляція труб або відсутня, або значно зношена.

Система вентиляції, в основному, використовується природна. Але за умов встановлення металопластикових вікон інфільтрація в приміщеннях значно знижується і старих каналів недостатньо для повітрообміну.

Загалом, працівники ПП "ЕСКО "ЕнергоІнжиніринг" прорахували вартість заходів з підвищення енергоефективності для обстежуваних будівель у чотирьох варіантах.

Для фінансування Проекту передбачається залучення кредитування від ЄБРР сумісно із пільговим кредитом від Фонду чистих технологій та залученням грантових коштів – грант від фонду Е5Р в сумі до 1,5 млн. євро.

Перший варіант, який передбачає максимальний пакет енергоефективних заходів для 38 бюджетних об’єктів, коштуватиме 11 мільйонів євро.

Другий – альтернативний пакет енергоефективних заходів для 38 бюджетних об’єктів, коштуватиме 7,6 мільйонів євро.

Третій – максимальний пакет енергоефективних заходів для 29 бюджетних об’єктів, коштуватиме 6,5 мільйонів євро.

Четвертий - альтернативний пакет енергоефективних заходів для 29 бюджетних об’єктів, коштуватиме 6 мільйонів євро.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити