Суспільство

Як планують впроваджувати енергоефективність освітніх та медичних закладів Кропивницького

. 2143

У міській раді Кропивницького презентували результати обстеження технічного стану шкіл, садочків та об’єктів охорони здоров’я в рамках співпраці з проектом USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” центру.


9438 368x264 2Директор з технічних питань приватного підприємства “ЕСКО “Енергоінжиніринг” Катерина Шишка представила керівникам відділів та управлінь міської ради результати обстеження технічного стану 38 будівель, а саме: 15 шкіл, 12 садочків та 11 об’єктів охорони здоров’я. Крім того під час презентації було запропоновано на розгляд керівництву міста 4 варіанти для впровадження енергоефективних та технічних заходів, повідомили на сайті міськради.

За словами представниці ПП “ЕСКО “Енергоінжиніринг”, технічний стан будівель відповідає їхньому терміну експлуатації, а теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій — нормативам часів проектування, але ці норми зазнали значних змін, і на сьогодні вже не є актуальними. Фахівець зазначила, що дахи будівель та цокольні поверхи не мають теплоізоляції, а 46,4 % вікон – старі дерев’яні, у відносно задовільному стані. Щодо системи опалення, то в абсолютній більшості будівель термін її експлуатації перевищує 30 років.

-І хоча більшість систем опалення знаходяться у незадовільному стані, гідропневматичне промивання, яке проводиться раз на рік, покращує роботу системи і збільшує її експлуатаційний термін на 15 років, - зазначила Катерина Шишка. – Стан розподільчих труб у більшості будівель потребує капітального ремонту, а теплоізоляція труб або зношена, або зовсім відсутня.

Фахівець також відзначила, що переважна більшість вентиляційних систем в оглянутих будівлях працює добре. Але за умов встановлення сучасних металопластикових вікон інфільтрація в приміщеннях значно знижується, і старих каналів вже недостатньо для забезпечення належного повітрообміну.

Відзначила Катерина Шишка і те, що у місті не збережено систему централізованого гарячого водопостачання, через що усі об’єкти отримують гарячу воду лише від електричних водонагрівачів. З цієї ж причини у дитячих садочках не працюють вже багато років басейни. Але найбільшими споживачами електричної енергії у харчоблоках ДНЗ та шкіл є старі електроплити та духові шафи, які необхідно замінити на сучасні енергоощадні.

У підсумку фахівець окреслила коло енергоефективних заходів, які необхідно реалізувати у вищезазначених будівлях: заміна старих дерев’яних вікон на металопластикові, утеплення зовнішніх стін, підлог і цоколю, заміна вхідних дверей, реконструкція систем опалення, балансування та їх промивка, реконструкція системи освітлення із встановленням нових світильників із світлодіодними лампами.

Після презентації директор з технічних питань підприємства “ЕСКО “Енергоінжиніринг” розповіла про умови кредитування проекту Європейським Банком Реконструкції та Розвитку сумісно із Фондом чистих технологій та залученням грантових коштів. А також запропонувала для вивчення фахівцям міської ради Кропивницького чотири варіанти запровадження енергоефективних та технічних заходів для шкіл, дитячих садочків та закладів охорони здоров’я.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама