Суспільство

На Кіровоградщині можна зекономити 35% від вартості газового котла

. 5299

 

У Кропивницькому та області стартував проект «Доступне тепло», який пропонує замінити старий або встановити новий високоефективний газовий котел і отримати відшкодування.

 

Спільно з НАК «Нафтогаз», ВАТ «Кіровоградгаз» та програмою IQ energy, що фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), мешканці області можуть взяти кредит на котел, а згодом отримати відшкодування в розмірі 35% від вартості установки.

Програма «Доступне тепло» покликана допомогти заощадити населенню газ, а відповідно і його кошти, передусім через заміну неефективних газових котлів на енергоефективні котли компаній Bosch та Vaillant.

За даними ВАТ «Кіровоградгаз», орієнтовно 44 тисячі домогосподарств, які є їхніми абонентами, використовують застарілі котли. Отже, люди використовують більше газу, аби забезпечити нормальну температуру в оселі. Завдяки сучасним котлам та заміні систем опалення споживачі зможуть економити газ та зменшити свої платежі за опалення.

Підвищення ефективності використання газу дозволяє людям пом’якшити вплив зростання цін на енергоресурси. Саме такий шлях пройшли в країнах ЄС, де протягом багатьох років реалізується політика ощадного та ефективного споживання енергетичних ресурсів в побуті.

Участь в програмі «Доступне тепло» для споживача є простою. Він лише подає заяву до «Єдиного вікна», а фахівці ВАТ «Кіровоградгазу» оформлять технічну документацію, обстежать приміщення та забезпечать монтаж котлів і газових лічильників у комплексі із системою опалення, тобто усі роботи і узгодження здійснюються «під ключ». Супровід триває до моменту отримання споживачами компенсації від програми IQ energy.

Програма надає можливість отримати компенсацію у разі придбання енергоефективного обладнання в кредит через банки-партнери IQ energy. Усі учасники програми IQ energy, які виконали умови програми, отримують компенсацію в розмірі 35% від вартості обладнання, матеріалів, монтажу та проектної документації. Максимальний розмір компенсації становить 3000 євро на одну особу.

Кредит строком до 2 років можна отримати в «ОТП Банку», який є партнером проекту. Погасити кредит можна у будь-який момент після отриманні суми відшкодування.

Мешканка Кропивницького Валентина Василівна розповідає, що через вікове обмеження, пов’язане з отриманням кредиту, вона уклала трьохсторонній договір, долучивши до програми свою доньку.

«Старий котел брав багато газу: 500-600 кубів на місяць. Субсидії цього року зменшили. Щомісяця нам доводилось платити близько трьох тисяч гривень. Ми думали перезимувати вже з цим котлом, а влітку щось думати, але оскільки зараз є така програма - вирішили міняти,» - розповідає Валентина Василівна, якій 19 грудня встановили котел-колонку Proterm (бренд, що належить компанії Vaillant).

Вже найближчого місяця родина отримає майже 8 тисяч гривень компенсації у валюті, при цьому кредит можна буде погасити в будь-який момент.

Саме на погашення кредиту використав відшкодування Сергій, один із перших учасників програми по встановленню високоефективних газових котлів в Кропивницькому.
Він каже, що для встановлення котла у його багатоповерхівці спочатку було замінено магістральну трубу та проведено монтажні роботи.

«Потім запросили сервісну компанію, яка здійснює перший пуск котла й бере його на гарантійне обслуговування. Допомогли нам і з оформленням паперів, що зекономило нам багато часу й сил, бо ж зазвичай бюрократична тяганина дуже складна. Весь час телефонували куратори програми, цікавилися, чи немає труднощів, допомагали консультаціями й ледь не за руку водили,» - пригадує Сергій, у якого раніше був електрокотел.

Програма «Доступне тепло» є одним із кроків з підвищення енергоефективності у житловому секторі. Варто зазначити, що встановлення енергоефективних опалювальних котлів є важливим заходом, але далеко не єдиним. Утеплення багатоквартирних та приватних будинків, модернізації мереж ТКЕ, вдосконалення обліку та терморегуляції для багатоквартирних будинків – це не повний перелік необхідних заходів.

Програма модернізації систем опалення житлових будинків стосується не лише мешканців приватних садиб, а і власників квартир. Також долучитися до програми можуть ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) і ЖБК (житлово-будівельний кооператив). Учасники АТО обслуговуються позачергово.

За перший місяць роботи проекту оброблено 88 запитів, здійснено 79 виїздів, підписано 31 договір на загальну суму приблизно 500 тис. грн.

Співпрацює з IQ energy і міська рада Кропивницького. Щоб використовувати енергію ефективно, міськрада вирішила допомогти близько 200 мешканцям квартир встановити газові котли. Зокрема, за підтримки програми планується відключити 96 будинків від централізованого опалення. В цих будинках залишилося декілька квартир, які обслуговують теплові підприємства. Більшість квартир має автономне опалення. Для мешканців цих квартир буде діяти спеціальна програма, за якою 50% вартості котла буде компенсовано з міського бюджету, а 35% - за програмою «Доступне тепло». Отже, встановлення котла коштуватиме лише 15% від реальної вартості.
Якщо пілотний проект у Кропивницькому виявиться вдалим, то заплановано поширити цей досвід на інші регіони України.

Нагадаємо, що програма IQ energy розроблена ЄБРР і фінансується Фондом Східноєвропейського Партнерства Е5Р за підтримки Європейського Союзу, Шведського Агентства з Міжнародного Співробітництва та Розвитку (Sida) та Федерального міністерства фінансів Австрії. Програма триватиме до вересня 2020 року. Загальний обсяг інвестицій – 15 мільйонів євро, які будуть спрямовані на підвищення енергоефективності житла. З детальними умовами проекту можна ознайомитись на сайті IQ energy www.iqenergy.org.ua.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама