Суспільство

У Кропивницькому визначили переможців анти-премії «Вата року – 2017» (ФОТО)

 Автор: Олександра Гонтар. 7429

 

Сьогодні, 12 січня відбулися оголошення результатів Анти-премії «Вата року 2017». Громадські організації «Асоціація Політичних Наук», Центр української політики «Ексампей», Кропивницький обласний осередок ГО «ДІЯ» та Кропивницька обласна філія ВО «Рух захисту української мови» оприлюднили переможців у шести номінаціях.

 

Євген Дементов – викладач педагогічного університету. Він відзначився тим, що у 2017 році оприлюднив кілька статей, у яких зазначав, що Марко Кропивницький не вартий того, щоб в його честь називали наше місто. Також, писав, що театру корифеїв взагалі не існувало, і що це фейк. Такі основні тези були у його статті, за яку вирішили відзначити його.

Сергій Полулях – журналіст, який був номінований у премії «сидяча вата». Така «честь» йому випала за відверто «єлисаветградські» погляди та згадали, що під час перейменування міста він не підтримував українські назви. Також, Сергій не встав під час вшанування пам’яті Семена Сороки під час засідання сесії міської ради.

Павло Штутман – бізнесмен, потрапив до номінації «Бізнес-вата». Він був помічений у тому, що ніби то є головним фінансистом кампанії за Єлисаветград, за його сприяння по місту розвішані білборди з цим варіантом назви. І досі він повертається до теми перейменування, хоча вона вже не є актуальною. Він також був переможцем «Вати року – 2015».

Іоасаф – священик, у номінації «Церковна вата». Був призером «Вати – 2015». Цього року найбільш відзначився своїм візитом до Путіна, в Моску, вітанням його з днем народження. І в контексті діяльності церкви Московського патріархату Іоасаф потрапив до списку анти-премії.

Кав’ярня «Мокко» - номінація «Солодка вата». Одним із співорганізаторів конкурсу є «Рух захисту української мови», який моніторить мовну політику у закладах харчування нашого міста. І «Мокко» жорстко не дотримуються україномовної лінії. Працівники розмовляють російською мовою, мають тільки одне україномовне меню, але не дають його відвідувачам.

Руслан Стадніченко – викладач педагогічного університету. Увійшов до цього списку за використання термінології радянської пропаганди. Зокрема, мова йшла про пост «Визволення міста від «єврофашистів», і подібні до нього. Протягом усього 2017 року він писав подібні пости та тези.

Після оголошення результатів активісти поїхали особисто вручати всі ляльки «переможцям».

Нагадаємо, журналісти, громадські активісти, політики, блогери та звичайні кропивничани мали нагоду номінувати для участі у конкурсі до трьох осіб або організацій, які, на їх переконання, вчинили дії, зробили публічні заяви або продемонстрували бездіяльність, спрямовану проти української нації і держави, впродовж 2017 року. Подання кандидатури потрібно було обґрунтувати та додати посилання на доказ її вчинків.

Для довідки: Анти-премія «Вата року» стала щорічною і вручатиметься в Кропивницькому вже втретє. Започатковано вручення у 2015-му році. За два роки «Вату року» отримували чиновники, бізнесмени, ЗМІ, священнослужителі, депутати, у т.ч. і Верховної Ради. Оцінювала претендентів експертна комісія у складі 13-ти громадських діячів та журналістів.

 

Поширюйте

Коментуйте