Суспільство

Учні-пільговики у Кропивницькому отримуватимуть безкоштовні сніданки замість обідів

. 4369

З нового року харчування дітей пільгових категорій у школах Кропивницького змінилось.

 

shef kuhar dlya shkoljaraЯк повідомляють батьки, учням середньої школи, замість обіду почали давати сніданок.

«В іншій школі на обід замість "перше-друге-компот" стали давати лише одну страву (наприклад, запіканка і варене яйце або борщ і булочка) - в той час як інші діти харчуються, як звичайно», - повідомляє кропивничанка у групі Батьківської ради Кропивницького.

Про зміни в організації харчування школярів пільгових категорій у навчальних закладах міста розповіла «Гречці» начальниця управління освіти міськради Лариса Костенко.

За її словами, при підготовці рішення, щодо організації харчування дітей керуються Постановою Кабміну №116 від 2011р. «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», до якої постійно вносяться зміни.
Стосовно організації харчування приймають рішення і міська рада, і виконавчий комітет.

«Рішенням сесії встановлюється, які категорії дітей харчуються безкоштовно. Зокрема у Кропивницькому, за місцевою ініціативою, безкоштовно харчуються учні 1-4 класів (сніданок), діти, батьки яких перебувають в АТО, загиблих в АТО, учасників бойових дій АТО, діти чорнобильців, воїнів афганців. Раніше категорія учнів-пільговиків 5-11 класів отримувала безкоштовно обід. Таких дітей в нас було мало і вони майже не лишалися на обід, адже діти в основному перебувають у школі дообідУ. Оскільки постановою кабміну визначено, що безкоштовно пільговикам надається одноразове харчування, тобто або сніданок, або обід, то було вирішено забезпечити школярів цих категорій саме сніданком", - зазначила Костенко.

Відтак, було прийнято рішення, щоб охопити безкоштовним харчуванням всіх пільговиків, їх забезпечуватимуть саме сніданком. Для пільгових категорій учнів 1-4 класів, то сніданок безкоштовний, як і для інших, а саме пільговим безкоштовним є обід, який вони отримують вже перебуваючи на групі продовженого дня.

Загалом же фінансування за харчування пільговиків становить, в залежності від вікових категорій. Зокрема 1-4 класи сніданок на одного учня коштує 7 грн, а 5-11 класи – 10 грн.

 

Фото умовне  з інтернету

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама