Суспільство

Всі школи Кропивницького в однакових умовах щодо фінансування - начальник управління освіти

. 3018

 

Інформацію про потреби, кошторис та витрати навчальних закладів у Кропивницькому не будуть розміщувати на сайті управління освіти міськради, оскільки ця інформація повинна бути на сайтах закладів.

На сторінці спільноти у Фейсбук «Батьківська рада Кропивницький» батьки висловили цікавість, чи школи заявляли про свої потреби управлінню і дійсно є недофінансування, чи з них збирають кошти, а насправді про свої потреби голосно не оголошували. А також їх цікавить чи будуть відповідні відомості про такі потреби та витрати оприлюднюватися на сайті управління освіти.

«Гречка» з цими питаннями звернулася до начальниці управління освіти міськради Лариси Костенко, яка повідомила, що Міністерством визначена інформація, яка відноситься до прозорої та відкритої. На кожному сайті навчального закладу вся інформація розміщена. І що до витрат, і щодо потреб.

«Загалом є кошторис. В нас немає такого документу як потреба. Кошторис доведений до школи, а там вже вирішується як вони його будуть витрачати. Розпорядник коштів бере рахунки, розподіляє на те що потрібно закладу, а потім звітує про це,» - зазначила посадовиця.

Що ж до фондів, то за словами Костенко, всі школи міста в однакових умовах, щодо фінансування. Кошторис визначається в залежності від кількості учнів, та розраховано певну суму на учня, рішення про яку приймає міська рада. Про отримані та витрачені кошти заклад звітує на своєму сайті. Фонди ж у батьків можуть збирати виключно за їх же ініціативою та рішенням.

«Що значить недофінансування? Якщо в школі 100 дітей, на кожного по 300 гривень, то ми даємо 30 000 на школу, а вона вже вирішує, що на ті 30 000 купити. Тобто всі заклади в однакових умовах. А що до здавати чи не здавати фонди, то вирішують самі батьки. Педагогічним працівникам заборонено збирати кошти,» - прокоментувала Костенко.

Нагадаємо, учні-пільговики у Кропивницькому отримуватимуть безкоштовні сніданки замість обідів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама