Суспільство

У Кропивницькому директор «Електротрансу» здавав в оренду власне авто своєму підприємству

. 2000

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про направлення до суду двох протоколів про адміністративні правопорушення, складених стосовно директора КП «Електротранс» Кіровоградської міської ради Олександра Луценка. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про направлення до суду двох протоколів про адміністративні правопорушення, складених стосовно директора КП «Електротранс» Кіровоградської міської ради Олександра Луценка.

Відповідно до протоколів, директор КП «Електротранс» не повідомив Кіровоградську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів і вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо укладення КП «Електротранс» договору оренди власного транспортного засобу.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 172-7),  неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів  тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки практика оренди власного майна керівниками державних та комунальних підприємств є поширеною, Національне агентство звертає увагу, що такі дії містять ознаки конфлікту інтересів, а тому необхідно дотримуватися вимог статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, зокрема:

  • вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
  • повідомляти не пізніше наступного робочого дня про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування на посаді, яка не передбачає наявності безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
  • не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
  • вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама