Суспільство

На кропивничанина, який спалив банер "Єлисаветград", подали до суду (ФОТО, ВІДЕО)

. 5325

Дмитра Завражнього, громадського активіста та журналіста з Кропивницького, який влітку 2017 року спалив банер з назвою міста часів Російської імперії, хочуть притягнути до відповідальності.

zavrr1

Свою акцію Дмитро присвятив всім героям, які протистоять російським окупантам на сході країни та Дню Незалежності України. Як пояснив активіст, чисельні звернення до СБУ результату не дали. Так само СБУ жодним чином не реагувала на ставлення під сумнів легітимності української влади та її рішень, що проявилось в написах на чисельних біл-бордах. Зокрема, «про наругу над конституцією відносно перейменування нашого міста».

"Це знову підіймають голови проросійські активісти, які хочуть здати нашу державу", - заявив 24 серпня Дмитро Завражний.

Чоловік зняв банер, який висів просто над дорогою та спалив його на центральній площі – Героїв Майдану у Кропивницькому.

zavrr3

Місяць тому Дмитро дізнався про кримінальне провадження відносно нього, що стосувалось викраденню майна (банера), проте воно було закрите за відсутністю складу злочину. Однак існує ще дві справи про адмінпорушення.

«Сьогодні я був в суді по справі про дрібне хуліганство, а буквально вчора мій адвокат знайшов в реєстрі ще одну справу, де ПАТ «Гідросила» вимагає стягнути з мене вартість банеру – 6 400 гривень. Її суд розглядатиме 26 лютого», - розповів «Гречці» активіст.

zavrr4

Наразі Дмитро найняв адвоката, який не зміг бути присутнім на слуханні про адмінпорушення, що відбувалось сьогодні і клопотав про перенесення слухання та можливість ознайомитись з матеріалами по справі. Суд задовольнив клопотання і переніс слухання на 13 лютого.

Завражний про свій вчинок не шкодує та переконує, що і надалі буде відстоювати інтереси українців в українській державі.

«Я завжди йду до кінця і відстоюю свою думку, відстоюватиму її в суді і в державі. В жодному випадку не допускатиму проявів сепаратизму і закликаю всіх українців робити так само», - наголосив Дмитро.

Ще до початку судового засідання в Кіровському районному суді міста Кропивницького(суддя Завгородній), перед приміщенням суду в підтримку Дмитра Завражного зібрались десятки активістів. Вони ж відвідали і судове засідання.

6 лютого, активіст повторно звернувся до Служби Безбеки України з вимогою письмово роз'яснити причини бездіяльності СБУ щодо його заяв про прояви сепаратизму в Кропивницькому. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама