Губернатор Кіровоградщини вперше відвідав КНТУ(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1605

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко відгукнувся на пропозицію зустрічі з колективом Кіровоградського національного технічного університету, пише «Весь Кіровоград».

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Губернатор Кіровоградщини вперше відвідав КНТУ(ФОТО).Запрошення до КНТУ Андрій Ніколаєнко отримав від представників адміністрації та профспілок навчального закладу, які запропонували голові КОДА особисто ознайомитися з навчальним закладом, щоб надалі мати змогу оперувати всебічною інформацією про університет. При вборі формату зустрічі зупинились на діалозі з Вченою радою університету.

Спочатку голова ОДА розповів про своє бачення ситуації навколо університету. На думку очільника обласної державної адміністрації, КНТУ є ключовим, опорним вищим навчальним закладом для Кіровоградщини і має таким залишатись. Університет не стоїть на одному місці, з’являються нові напрямки навчання, справляють враження досягнення та винаходи науковців КНТУ, з якими Андрій Іванович мав змогу ознайомитись до свого виступу на Вченій раді.

В той же час КНТУ не оминули проблеми, про які йшла мова на останньому засіданні Комітету з економічних реформ при Кабінеті Міністрів України: якість підготовки фахівців, зменшення контингенту студентів внаслідок демографічної ситуації тощо.

В умовах, коли корупція є невід’ємною складовою нашого сьогодення, подібні випадки стосуються майже кожного ВНЗ України. Андрій Ніколаєнко висловив побажання, щоб КНТУ став виключенням із загального правила, але розуміє, що це, нажаль, не можливо. Але голова ОДА вважає, що керівництво ВНЗ має спритніше реагувати на очевидні факти, знаходили варіанти звільненняокремих викладачів – відносно яких має місце підтверджена інформація про корупцію, – можливо, навіть не очікуючи рішень суду. Ще декілька проблемних моментів Андрій Ніколаєнко вирішив не озвучувати прямо, тільки натякнув про свою обізнаність та запропонував колективу університету самостійно їх вирішити.

Щодо конфлікту КНТУ з окремим роботодавцем, голова ОДА заявив, що не підтримує жодну з сторін. На його думку, правда знаходиться десь посередині між точками зору учасників конфлікту, хоча справи не настільки погані, як про це розповідають.

По-перше, керівництво університету не повинно займатися самозаспокоєнням, акцентуючи увагу на всеукраїнському характері існуючих в КНТУ проблем. Відповідні реформи потрібні. По-друге, ректор університету має пильніше підбирати команду управлінців, тому що при будь-якій провині підлеглих об’єктом критики стає перша особа ВНЗ, але ректор не може персонально відповідати за всі без винятку питання. По-третє, кожен керівник має розуміти, що потрібно готувати «спадкоємця».

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Губернатор Кіровоградщини вперше відвідав КНТУ(ФОТО).При цьому Андрій Ніколаєнко вважає неприйнятною риторику деяких колишніх випускників навчального закладу. Не можна рівняти під одну гребінку всіх викладачів та всіх студентів. Звичайно, є студенти, яких цікавить лише наявність диплому, але є й студенти, які дійсно хочуть навчатися та отримати відповідний фах. Андрій Іванович підтвердив, що Федерація роботодавців України неодноразово висловлювала претензії щодо якості підготовки спеціалістів багатьом вітчизняним ВНЗ, але буває і так, що роботодавці ставлять високі вимоги до рівня знань, але не готові платити високу заробітну плату. Вже наприкінці зустрічі, відповідаючи на письмове запитання від студентів, голова Кіровоградської ОДА не підтримав рішення відповідного роботодавця не приймати на практику студентів КНТУ.

З одного боку, Андрій Ніколаєнко запевнив, що ОДА не буде вмішуватись в процес виборів ректора КНТУ. Але з іншого боку наполіг, що спершу під наглядом Міністерства освіти і науки має відбутися вивчення існуючої в університеті ситуації (або у вигляді перевірки, або в іншому форматі).Як саме далі мають розгортатися події, скоріш за все, вирішитьсяпід час трьохсторонньої зустрічі між Міністром освіти і науки Дмитром Табачником,в.о. ректора КНТУ Михайлом Черноволом і головою КОДА Андрієм Ніколаєнко.

В свою чергу, голова Вченої ради КНТУ, професор Михайло Черновол відповів, що керівництво університету не займало і не займає позицію замовчування чи приховування проблем. Майже на кожному засіданні Вченої ради обговорюються найбільш болючі питання, відбуваються пошуки шляхів вирішення та виправлення ситуації. Алеостаннім часом багато інформації про КНТУ подається в розрізі приниження навчального закладу. «Тому єдине, про що просить колектив університету, – поважати та цінити нашу працю», – зауважив Михайло Черновол.

Олександр Виноградов

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Григорій 13.06.2013, 09:49
Виникає питання: Якщо ВУЗ такий відкритий і прозорий, то чому до нього не пускають нікого, крім студентів і викладачів. стоїть наймана охорона, вхід по студентським квиткам або заліковим книжкам.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити