Міністр освіти розповіла як сплачувати добровільні внески у школах

16:12, 19 Лютого, 2018

Під час офіційного візиту міністр освіти України Лілії Гриневич розповіла про те, як можна ліквідувати побори у школах на ремонти, або хоча б прослідкувати на що дійсно ці гроші йдуть.

Лілія Гриневич закликала батьків бути більш активними і слідувати за розподілом грошей з бюджету.

«Я думаю, що ця ситуація буде тоді, коли люди будуть вимагати правильно розподіляти місцеві бюджети. Тому що в результаті фінансової децентралізації доходи обласного бюджету Кіровоградської області за останній рік зросли майже на 2 мільярди гривень. Питання – це ці доходи розподіляють депутати? Що нам потрібно? Щоб ті освітні субвенції, які ми даємо з Держбюджету, + обласний бюджет, + місцеві бюджети дуже прозоро витрачалися. Закон про освіту вимагає сьогодні оприлюднювати всі бюджети навчальних закладів. В них має бути записано звідки і на що ці гроші надійшли, і на що ці гроші витрачаються.

Якщо ваша школа потребує ремонту даху, або ремонту – ви повинні про це сигналізувати. Має бути відповідний бюджетний запит від школи до місцевої влади. Далі ви, як батьківська громада, маєте подивитися, чи діла на цей ремонт кошти місцева влада. Якщо дала – ви маєте запитати чому у батьків беруть гроші теж. Будь ласка, будьте активними. Ми дали вам інструменти для прозорості, вимагайте публікацій бюджетів і вимагайте їх чіткого обговорення. Якщо до батьків звертається школа за допомогою – то треба дуже чітко зрозуміти – на що має бути витрачена ця допомога», – зазначила Гриневич.

Також, вона додала, що усі внески від батьків до фонду школи мають проводитися тільки у безготівковий спосіб. У вигляді готівки школа не може приймати будь-які внески, адже потім важко відслідковувати на що їх витрачають. Школа має звітувати скільки грошей вона отримала від батьків та на що вони були витрачені.

Якщо у школах приймають внески готівкою, то можна звернутися до управління освіти, аби вони відреагували на це.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому патрульні виявили машину та чоловіка, що перебували у розшуку
FB IMG 1518986756103
Кропивницькі джитсери привезли золоті медалі з Мюнхена (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024