Як мешканці Кіровоградщини бачать розвиток України: результати соцопитування

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1519

Соціологічна група "Рейтинг" провела соцопитування щодо настроїв та очікування українців у різних регіонах особливості. "Гречка" вибрала для своїх читачів думку респондентів із Кіровоградської області щодо ключових питань.

На запитання чи потрібні країні радикальні зміни чи нехай все залишається так, було раніше респонденти у Кіровоградській області відповіли так:

Країні потрібні радикальні зміни - 65 %
Нехай все залишається так, як є, аби не гірше - 10%
Краще повернути так, як було раніше - 15 %
Важко відповісти - 10%

У свою чергу 49% опитаних з області вважають, що у найближчі 5 років життя Українців суттєво не зміниться.
У те, що справи суттєво покращаться вірить 8% опитаних, трохи покращаться - 18%.

Якби сьогодні проводився референдум щодо вступу України в Європейський Союз за вступ України в ЄС проголосувало 45% мешканців області, проти - 27%.

У свою чергу вступу України в НАТО підтримують 37% опитаних, а проти - 32%.

49% мешканців Кіровоградщині хотіли б, щоб їх діти жили в Україні. 22% - хотіли б, аби їх нащадки мешкали в Європі, 6% - щоб у США, 2% - в Росії.

Українська мова має бути єдиною державною, вважають 70% опитаних мешканців області. На другу державну російську згодні 11% респондентів, а 16% вважають, що російська може бути офіційною в окремих регіонах.

Те, що стати великою аграрною державою має бути пріоритетом вважають 51% опитаних. 35% вважає, що все ж перше треба розвивати високотехнологічні галузі.

У свою чергу 75% виступили проти вільного ринку землі.

Як варіант вирішення проблеми на Донбасі 30% респондентів з Кіровоградщини пропонують припинення військових дiй i визнання їх тимчасово окупованими, 25% - вважають за потрібне продовження військових дiй до повного відновлення української влади, 16% підтримують надання цим територіям федеративного статусу краю в складі України, а 5% прагнуть вiддiлення цих територій вiд України.

Дослідження проведене з 12-28 грудня 2017 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 30 000 респондентів (по 1200 у кожному регіоні). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 0,6%.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити