Суспільство

Аеропорт Кропивницького може отримати статус Міжнародного (ФОТО)

. 16804

Сьогодні, 5 березня, з офіційним візитом до Кропивницького завітав державний секретар Міністерства інфраструктури Андрій Галущак.

 

Причиною приїзду стало питання можливостей повноцінного використання аеропорту міста Кропивницького.

«Мінінфраструктури разом з народними депутатами ініціює новий етап в нашій роботі у сфері авіації – це розвиток регіональної авіації. І ми вважаємо, що Кропивницький з його славними традиціями і надзвичайно серйозною школою має стати таким центром. Сьогодні ми намагаємося реалізувати новий проект, який передбачає кілька складових. Насамперед, це надання статусу Міжнародного існуючому аеропорту Кропивницького. Матеріально-технічна база цього аеропорту сьогодні є цілком достатньою для того, щоб це рішення могло бути прийнято. Це дасть можливість на існуючих потужностях здійснювати міжнародні перевезення і сполучатися з іншими країнами. І ми повинні створити умови для того, щоб на злітно-посадковій смузі ми могли приймати багатотоннажні сучасні лайнери», - зазначив Галущак.

У рамках цього проекту планується добудова існуючої злітно-посадкової смуги. Одна частина її знаходиться на балансі Міністерства освіти та науки, частина – на обласному. Для того, аби відновити цю смугу необхідно повністю передати її на баланс Мінінфраструктури.

«Ми говоримо про те, щоб ця смуга не розсипалась і могла приймати серйозний транспорт. І для цього у неї має бути один господар. Таким господарем готове виступити Мінінфраструктури. У нас є досвід реалізації таких масштабних проектів по Одесі, по Чернівцях, по Вінниці. Це рішення дозволить нам знайти кошти. Це об’єкт серйозний, він потребує проведення проектування, відповідних дослідницьких робіт і сьогодні необхідно сконцентрувати в руках держави цю функцію», - додав Галущак.

Проект також допоможе розвиткові освіти. Зокрема, мова йде про Державну льотну академію у Кропивницькому, спеціалісти з якої зможуть працевлаштуватися у нашому аеропорті.

І третій напрямок, у якому збираються використовувати аеропорт, - як міжнародний технічних центр по обслуговуванню літаків.

Єдиного проекту по відновленню аеропорту немає. У Мінінфраструктури розглядали проект, який був створений у 2013 році, але для реалізації він не раціональний. Це пов’язане з розбіжністю у технічних характеристиках (наприклад, у проекту за 2013 рік злітно-посадкова смуга довжиною 1600 м, а планують зробити її 2100 м). Тому приблизний обсяг фінансування поки що невідомий.

Наразі втілення розпочнуть з юридичних питань – передачі землі на баланс Мінінфраструктури. Ця процедура може тривати кілька місяців, після чого шукатимуть джерело фінансування.

До кінця 2018 року також планують отримати для аеропорту статус Міжнародного.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама