Суспільство

У Кропивницькому можуть понизити рівень води в Інгулі та водосховищах

. 1458

Сьогодні, 6 березня, у Кропивницькому відбулося засідання протипаводкової комісії під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Члени комісії обговорювали засоби попередження паводку, який може виникнути у разі значного потепління у Кропивницькому.

Як розповідає Юрченко Олена, начальник обласного Гідрометцентру, що ризик паводку існує.

"З'явився один чинник, що обіцяє нам несприятливі погодні умови. На 5 число глибина промерзання землі становить 20-28 см. Це вище норми, це той мінімум, який зберігся на цей день у області. Зволоження шару ґрунту на 8 лютого становить 180-190 мм. Сніговий покрив був у межах 14-25 см станом на 5 березня. Ми вважаємо, що одним із небезпечних моментів може бути не скільки паводок, скільки талі води. Найближчим часом очікують ожеледицю, ожеледь і потепління. До 9 березня вночі буде невеликий мінус, а вдень невеликий плюс. Танення снігу буде поступове, але талі води можуть задати неприємних ситуацій. Після 10 березня очікують більшого тепла", - зазначила Олена Юрченко.

Сергій Коваленко, начальник управління надзвичайних ситуацій міськради Кропивницького розповів про паводки, які переживало наше місто раніше. Зокрема, у 1970, 1980, 1996, 2003 роках.

"Фактор небезпеки - історичний характер утримання русла річки Інгул. Забудовують низини, що сприяють додатковому замуленню русла. По місту необхідна пропускна властивість 60 метрів кубічних та секунду. На сьогодні після розчищення Інгулу пропускна властивість його сягає 40 метрів кубічних на секунду, а 20 метрів кубічних на секунду є надлишкова вода і її можна спускати за умови спостереження", - розповів Коваленко.

Тому, він запропонував у центральній частині міста знизити рівень води у Інгулі. Також, у водосховищах в районі Миколаївки та парку Перемоги зменшити рівень води до середнього.

Представник У ДСНС в області, що у рятувальників напоготові є насоси, якими можна відкачувати воду, човни. Також, рятувальники готові працювати у режимі цілодобового чергування у разі надзвичайної ситуації.

Олександр Мосін додав, що управління ЖКГ проводить роботу по прибиранню снігу і вивозу його у спеціально визначені місця.

Нагадаємо, нещодавно у Кропивницькому комунальники перевіряли ливнені системи та провели інвентаризацію колодязів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама