Через зміни до процесуального кодексу поховати померлого буде неможливо кілька днів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 11644

Депутати Верховної Ради схвалили зміни до Кримінального процесуального кодексу України. Це ускладнить життя не лише слідчим, прокурорам і суддям, але й простим людям.

Ситуацію розяснюють на сторінці адвокатського бюро Геннадія Нікішова "Консільєрі".

Внесеними змінами, що наберуть чинності вже зовсім скоро, передбачено, що експертизи в кримінальному провадженні проводяться за дорученням слідчого судді. Тобто, якщо зараз слідчий чи прокурор призначають експертизу своєю постановою, то з набранням змінами чинності вони будуть вимушені звертатись до слідчого судді з клопотанням, розглянувши яке той призначить експертизу або відмовить в цьому. Можливо, приймаючи ось ці зміни, їх розробники і депутати, що підтримали такі новели, думали про якісь високі матерії, але давайте опустимось на землю і розглянемо реальну життєву ситуацію.

Несподівано помирає людина. Чоловік в повному розквіті сил, не пив, не палив і займався спортом. Серцевий напад і швидка смерть. Лікар швидкої констатував смерть і робити з тілом будь-що далі він не може. Що ж відбувається далі? Про подію повідомляється поліція, на місце приїздить слідчий і проводить огляд. Відповідно до підпункту 7 пункту 5 Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини в такому випадку труп обов’язково направляється для проведення судово-медичної експертизи. Кореспондується ця норма і зі статтею 242 Кримінального процесуального кодексу, відповідно до нової редакції якої слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті. І от слідчий після огляду повертається на робоче місце, складає клопотання, потім везе його в суд, здає, автоматизований розподіл і… у судді є п’ять днів щоб його розглянути. І це якщо слідчий в клопотанні помилок не наробить, бо тоді суддя має право йому це клопотання повернути слідчому.

А що ж робити в цей час з тілом? У моргу судово-медичної експертизи немає підстав його прийняти, адже не існує ухвали про проведення експертизи. Будь-який інший морг теж таке тіло, в силу зрозумілих причин, не прийме. Де і хто має зберігати тіло весь цей час? Ну добре, це питання ще можна якось владнати на рівні домовленостей між слідчими органами та службою судово-медичної експертизи. Але ж як не крути, а час між смертю людини та можливістю провести її поховання, збільшується. Бо отримати тіло померлого родичі зможуть лише через кілька днів.

 

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Мико Борисп 14.03.2018, 12:36
Взагалі клопотання до слідчого судді передбачає вирішення його позитивно чи негативно, задоволення чи відмову. Кому прийшла в голову ідея ставити питання про можливість проведення розтину людини наприклад при загибелі під час ДТП, самогубстві і ін. Це повний абсурд.
Цитата
 
 
0 # Мико Борисп 14.03.2018, 12:31
Владислав777, почитайте уважно КПК України в редакції 2012 року, а то Ви, під час коментування, дивитесь в КПК 1960 року і губитесь в реаліях сьогодення.
Цитата
 
 
-1 # Владислав777 13.03.2018, 23:32
Роз'яснюю: мова йде про небіжчиків, котрі померли не своєю смертю, внаслідок чого була порушена кримінальна справа, в рамках якої обов'язково проводиться судова медична експертиза. ВСЕ, УСІХ ІНШИХ ЦЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ. Зміни внесені лише до кримінального процесуального законодавства і жодним чином не стосуються тих, хто помер природнім шляхом. В кримінальному ж провадженні така експертиза проводилася завжди, проте змінено порядок її призначення.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити