Чужих дітей не буває: завершилась цьогорічна акція "Серце до серця"

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 781

Вже вісім років поспіль Україна об'єднується навколо ідеї благодійності і сприяє цьому фонд “Серце до серця”. Тисячі людей від заходу на схід допомагають йому у добрих прагненнях.
Перша акція фонду зібрала 60 тисяч гривень — і це по всій Україні!

Та вже друга виявилася значно результативнішою: понад 200 тисяч.

Нині, набувши безцінного досвіду й виховавши чимало обдарованих волонтерів, “Серце до серця” зібрало понад 4 млн. гривень. На ці кошти благодійний фонд придбає аудіологічне обладнання для дитячих лікарень та 400 слухових апаратів.

- За результатами 8-ї акції «Серце до серця» зібрана сума коштів складає 4 111,2 мільйони гривень. Серед областей, які зібрали найбільші суми: Вінницька, Закарпатська та Волинська. Щоразу до нас приєднується все більше і більше волонтерів. Я дуже хочу подякувати їм, оскільки це наша основна сила, якби їх не було - не було б нічого, - сказала голова правління ВБФ «Серце до серця» Євгенія Баранська, підсумовуючи результати VIII благодійної акції.

Головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча отоларингологія» Анатолій Косаковський відзначив, що зібрані кошти витратять на купівлю необхідного обладнання для дітей, які мають проблеми зі слухом.
- Половина зібраних коштів піде на купівлю 400 слухових апаратів для дітей, інша частина - на діагностичну апаратуру, у першу чергу - це ехоскринінг, що допоможе виявити вади слуху у новонароджених, - відзначив А. Косаковський.

За його словами, не всі новонароджені мають хороший слух і на 1000 народжених одна дитина зовсім не чує, а троє мають поганий слух. На сьогодні до 10% населення мають проблеми зі слухом, а за прогнозом ВООЗ до 2020 року кількість людей, які мають проблеми зі слухом, збільшиться до 30%.

На знак вдячності тим, хто допомагав у зборі коштів, з 16 по 21 липня на узбережжі Чорного моря у Грибівці (Одеська область) пройде рок фестиваль «Woodstock Україна 2013». За словами голови наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Єжі Коніка, фестиваль некомерційний.

«Усі виконавці працюють безкоштовно. З 17 години перші три дні будуть виступати обласні ансамблі, а далі до них уже приєднаються відомі українські виконавці та гурти - «ТНМК», «С.К.А.Й.», «Гайдамаки», а також кілька відомих гуртів із Білорусії та Польщі», - повідомив він.

“Гречка” поцікавилася справами фонду на Кіровоградщині за допомогою мобільного зв'язку, оскільки працелюбний координатор ВБФ в області Олександра Буряк з поважної причини не змогла напередодні Дня медика дістатись до столиці.

- У нашій області найбільшу активність щодо допомоги медзакладам виявили учні загальноосвітніх шкіл, які навчаються у 6-10 класах, - каже пані Олександра. - З-поміж шкіл обласного центру - це, безперечно, 9-та школа. У Кіровоградському районі найтепліших слів заслуговують учні (разом із їхніми вихователями, звісно) Катеринівської школи. Гарні результати демонструють у Новгородківському районі, там відчувається вплив районного парламенту дітей.

Серед 26 регіонів країни (місто-герой Севастополь в акції “заявлене” за Автономну Республіку Крим) три перші місця посідають Вінницька, Закарпатська та Волинська області. Минулоріч на душу населення там було зібрано відповідно по 40, 29 та 34 копійки. На Кіровоградщині цей показник менший — 11 копійок. Та, як повідомила “Гречці” Олександра Буряк, цьогоріч у період з 7 по 28 квітня зібрано 201 тисячу гривень. Це доволі непоганий показник, що засвідчує чистоту помислів мешканців центральноукраїнського краю.

Кіровоградщина, до речі, за результатами 2012 року посідає 14 місце. Враховуючи відомі всім соціально-економічні негаразди, з-за яких регіон загалом “плентається” на передостанньому місці в Україні (гірші справи хіба що на Житомирщині...), роботу регіонального відділення фонду інакше, ніж успішною, не назвеш.

Житомирська область за минулорічними показниками — на 12 місці.

Найневтішніші ж справи у Криму (42 тисячі гривень) та у Севастополі (лише 22 тисячі). Робити далекосяжні висновки щодо браку людяності у цих яскраво виражених російськомовних регіонах я б не став, та, менше з тим...
Цьогоріч, як напевне зрозуміли наші читачі, зібрані кошти скеровуватимуть на допомогу дітям з вадами слуху. Такою ж проблематикою фонд “Серце до серця” опікувався у 2006 та 2007 роках, коли вдалося зібрати відповідно 78 тисяч та 280 тисяч гривень.

Ідеальний результат, до якого прагнутимуть “дістатись” у 2013 році, - 8 мільйонів гривень. На зібрані кошти фонд зможе забезпечити апаратами для ехоскринінгу 26 пологових будинків та пологових відділень із розрахунку 1 апарат для ехоскринінгу на пологовий будинок або пологове відділення. Крім цього, можна буде забезпечити обласні дитячі лікарні клінічними аудіометрами та імпедансометрами з розрахунку по 1 аудіометру і 1 імпедансометру на обласну лікарню, а також ЛОР-відділення НДСЛ “ОХМАТДИТ” та дитяче ЛОР-відділення міської дитячої клінічної лікарні №1 міста Києва. А ще фонд “Серце до серця” зможе придбати 800 слухових апаратів для дітей з вадами слуху, що так необхідні.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити