Суспільство

У Кіровоградській області роздержавили лише чверть газет

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2500

Кіровоградська область не поспішає роздержавлюватися. Тут із 28 видань, що підпадають під роздержавлення, реформувались 7, тобто лише 25%. Видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вечірня газета” (Кропивницький), “Вісник Голованівщини” (Голованівськ), “Вісті Світловодщини” (Світловодськ), “Гайворонський кур’єр” (Гайворон), “Гайворонські вісті” (Гайворон), “Долинські новини” (Долинська), “Знам’янські вісті” (Знам’янка), “Зорі над Синюхою” (Вільшанка), “Зоря” (Кропивницький), “Колос” (Новоархангельськ), “Маловисківські вісті” (Мала Виска), “Новгородківські вісті” (Новгородка), “Придніпров’я” (Онуфріївка), “Сільське життя” (Добровеличківка), “Сільське життя” (Знам’янка), “Сільський вісник” (Олександрія), “Слово і час” (Долинська), “Степовий край” (Компаніївка), “Трудівник Устинівщини” (Устинівка), “Честь хлібороба” (Бобринець).

Нагадаємо, реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Адже наразі місцеві медіа підвладні не лише фінансово, а й змістовно. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань припинить вплив чиновників на редакційні політики видань. Газети не мають бути адмінресурсом для агітації та піару. Для того, щоб реформуватися, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося тільки 10 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 березня 2018 року незалежними стали лише 26% комунальних видань. Ці цифри насторожують, бо процес реформування тривалий і багатоетапний. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Поширюйте

Коментуйте