У кропивницкому виші викладачка з Франції проводить мовні курси

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1617

Другий рік поспіль в Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочали роботу курси інтенсивного вивчення французької мови, організовані в рамках співпраці ЦНТУ із Федерацією обмінів Франція-Україна. Викладає на курсах волонтерка із Франції Мішель Буісу. В останні десять років Мішель працювала за програмами Francais langue etrangere (FLE, «Французька – як іноземна мова») зі студентами в університетах Бухари (Узбекистан), Дніпра, Нахічевані (Азербайджан). Про це повідомляють на сайті університету. 

Співпраця Центральноукраїнського національного технічного університету із Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) розпочалася у грудні 2016 року, коли представники FEFU вперше приїхали до нашого навчального закладу представити студентам свої програми стажування.

Також FEFU за допомогою «Асоціації іноземної французької мови Франція-Україна» організовує на базі українських партнерських навчальних закладів курси французької мови, які читають викладачі-волонтери із Франції. Відповідно, навесні минулого року в ЦНТУ працювали перші у нашому навчальному закладі курси інтенсивного вивчення французької мови, який читав волонтер із Парижу, професор університету Сорбонна Ів Валля. Влітку та восени 2017 року четверо студентів ЦНТУ – випускників цих курсів розпочали своє багаторівневе стажування за програмами FEFU.

 В 1977 році пані Мішель отримала ступінь магістра економіки університету Тулузи, після чого деякий час викладала економіку в старших класах школи муніципалітету Деказвіль. З 1981 по 2014 роки Мішель Буісу працювала секретарем бухгалтерії відділення Банку Франції (Banque de France) у місті Тур.

Років за п’ять до виходу на пенсію пані Мішель поставила собі питання: чим би вона хотіла займатися після завершення кар’єри банківського службовця? І вирішила присвятити вільний час  двом своїм хобі: лінгвістиці та подорожам

Ще під час служби у Банку Франції Мішель Буісу поступила до магістратури за спеціальністю «Соціолінгвістика та дидактика». Вона проходила стажування в навчальних закладах Румунії, Болгарії, Узбекистану, навчалась на методологічних курсах програми Francais langue etrangere та отримала сертифікат повноважного представника FLE.

В 2009 та 2010 роках Мішель Буісу послідовно отримала дипломи магістра філології першого та другого рівнів. З того часу пані Мішель – як і планувала до виходу на пенсію – щороку, а інколи, навіть, декілька разів на рік, працює викладачем французької мови в навчальних закладах за кордоном Франції: Державний університет Бухари (Узбекистан); Дніпровський державний аграрно-економічний університет (Україна); знову університет Бухари; Нахічеванський державний університет (Азербайджан). В березні 2018 року – Центральноукраїнський національний технічний університет та Навчально-виховне об’єднання №6 (Кропивницький, Україна).

Під час зустрічі викладача-волонтера із Франції із керівництвом ЦНТУ, ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Михайло Черновол звернув увагу на загальну проблему вивчення французької мови в Україні. Полягає проблема у тому, що дуже незначний відсоток молодих людей знають або вивчають французьку, особливо це помітно у невеликих містах. Наприклад, у нашому обласному центрі існує лише одна загальноосвітня школа із поглибленим вивченням французької мови. Отже, школярів, які знають французьку, – не багато, студентів, які знають французьку, – не багато, проте, як свідчить багаторічний досвід міжнародної діяльності ЦНТУ, завжди є чимало студентів, які бажають поїхати до Франції на стажування чи навчання. Завдяки співпраці із Федерацією обмінів Франція-Україна та подібним курсам інтенсивного вивчення французької мови, зазначив Михайло Черновол, в нашому університеті з’явиться більше студентів, які проходитимуть стажування у Франції.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити