Суспільство

У Кропивницькому готуються розробити Програму забезпечення молоді і учасників АТО житлом

. 2040

У Кропивницькому презентували Програму забезпечення молоді і учасників АТО житлом у місті, яку пропонуватимуть створити в місті.

Модератором виступив директор Регіонального управління Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Артем Погребнюк. Фонд на державному рівні надає кредитування на майбутнє житло, яке будуватимуть.

Проте, переконує Погребнюк, окрім держбюджету до співфінансування має долучатися і місцева влада.

Програма спрямована перш за все на те, щоб допомогти молоді, переселенцям із зони АТО і військовослужбовцям отримати житло за вигідними умовами, залучивши до цього інвесторів, які побудують або реконструюють недобудоване житло.

Зокрема, зараз у Кропивницькому вже знайшли декілька варіантів для можливої добудови багатоповерхівок.

Міський голова Кропивницького заявив, що готовий підтримувати програму на місцевому рівні, проте наголосив на потребі колегіальної відповідальності.

-У нас в черзі стоять люди з 80-ого року.зараз вперше за багато років ми будуємо 54-квартирний будинок. Тому ми не можемо спрямовувати лише на окрему категорію. А держава додатково може працювати з певним напрямком, наприклад з молоддю. – заявив міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

У свою чергу місцева влада може долучитись до програми виділяючи землю, а також створити проект , підключити комунікації

Крім того Валентина Кулачко, як представник переселенців, запропонувала у програмі долучити і можливість кредитування на житло з вторинного ринку, а також встановлення квоти для кредитування саме внутрішньо переміщених осіб.

Також шукають шляхи забезпечення житлом для військових. Зараз частина військовослужбовців, які отримали земельні ділянки, не мають коштів на будівництво і хотіли б отримати на це кредит.
Як каже Погребнюк, до Фонду зверталися військові,які пропонували віддати ділянки, щоб інвестор на них збудував багатоквартирне житло.

У подальшому програму доопрацюють, а згодом винесуть на розгляд депутатів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама