Суспільство

Три школи Кіровоградщини стали переможцями проекту Zero Waste School

. 2239

Klitschko Foundation у результаті конкурсного відбору визначив 50 українських шкіл, які візьмуть участь у проекті Zero Waste School. З них 3 з Кіровоградської області.

Проект покликаний через неформальне навчання школярів та вчителів впровадити культуру сортування відходів у місцевих школах та громадах. Заявки та презентації шкіл приймалися протягом місяця з 18 лютого до 18 березня 2018 року. Учасники власними силами підготували відео-презентації та заповнили відповідну форму на сайті. Проект Zero Waste School підтримує Фундація Coca-Cola.

Переможців обирали за географічним принципом – з кожного регіону по дві-три школи. З 16 по 18 квітня навчання пройдуть 25 шкіл, з 19 по 21 квітня – наступні 25 шкіл. Після закінчення першої частини проекту учасники отримають завдання у травні-червні провести дводенний тренінг для учнів та вчителів своїх шкіл, батьків, де навчатимуть їх правильно сортувати сміття (папір, метал, пластик тощо) та заробляти цим на потреби школи та громади. У вересні школи-учасниці проекту організують Zero Waste Day для місцевої громади.

Серед переможців - три школи Кіровоградської області:загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, с.Аджамка, загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів, смт Смоліне та спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14, м.Кропивницький. «Разом із однодумцями ми хочемо навчити школярів та жителів села бути екосвідомими. Ми переконані, що для цього потрібно, насамперед, дати дітям практичні навички правильного поводження із сміттям», - розповідає Ольга Іванівна Негода, учителька Аджамської загальноосвітньої школи.

Конкурс розширить можливості для молодих людей, допоможе засвоїти нові знання, вдосконалити навички та вміння за допомогою освітніх, лідерських, підприємницьких та технологічних тренінгів. Переможці у рамках проекту пройдуть декілька етапів навчання. Команди візьмуть участь у тренінгу Active Citizens, під час якого навчаться взаємодіяти з іншими представниками місцевих громад, вести перемовини, опанують шляхи вирішення складних ситуацій. На практичному семінарі із управління проектами команди складуть план втілення власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі громадськими організаціями та медіа. Запрошені тренери розкажуть, як долати перешкоди, що трапляються на шляху втілення проектів, дадуть рекомендації, як залучати фінансування для розвитку громад. Професійним досвідом поділяться лідери думок зі сфери екології: як заохотити до громадських ініціатив школярів, які продукти купувати, щоб залишати менше сміття та як можна повторно використовувати речі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама