Суспільство

Що вимагали торговці стихійного ринку під стінами Кропивницької міськради (ВІДЕО)

. 10882

Перед початком сесії Кропивницької міської ради, вчора 29 березня, під стінами адмінбудівлі зібралось близько сотні людей з плакатами в руках.

watermarked mit11

 

Як з’ясувалось, учасники мітингу – люди, які займаються торгівлею на стихійному ринку в сквері Слави. Долучились до них перехожі та члени колишньої компартії, останні, ймовірно і допомогли акції з наглядною агітацією.

Три плакати, що тримали в руках учасники пікету, схоже, змінили його суть та перевели з економічної в політичну площину. Замість вимоги залишити в спокої стихійний ринок, який без жодних погоджень та дозволів існує в нашому місті не перший рік, учасники пікету вимагали не зносити пам’ятник бійцям червоної армії та виступили проти зведення православного храму на території скверу.

Колишні комуністи, присутні на акції, скеровували мітингуючи в «правильне русло». При цьому свою причетність до організації заходу всіляко заперечували, розповідаючи про важливість пам’ятника радянської доби.

watermarked mitt12

Серед іншого, учасники акції розповідали про візит до скверу Слави єпископа Кропивницького та Голованівського УПЦ КП Марка, який нібито ледь не власноруч зібрався зносити надважливий для тих, хто торгує в сквері, пам’ятник. Одні стверджують, що спілкувались з ним в понеділок, інші – у вівторок. Сам же священнослужитель запевняє, що не приходив до цих людей на зустріч жодного разу. Також єпископ Марк зазначив, що храм не заважатиме і надалі збиратись громаді міста у сквері. Спілкуватись, відпочивати і навіть торгувати своїми речами, якщо у цьому буде необхідність. Зносити радянський пам’ятник владика не збирається, адже це не в його компетенції, проте схвалює виконання законів України і жодних проблем в цьому не бачить. Також єпископ відкритий для діалогу з громадою.

Наприкінці мітингу до сесійної зали відрядили ініціативну групу. Під час виступу, в заяві пролунали передусім прохання стосовно збереження місця під торгівлю, пам’ятник та церква були вже на другому плані. Підсумував виступ міський голова.

Також «Гречка» зв’язалась з учасниками АТО з громадської організації «Бойове братство», вони і розповіли історію з будівництвом церкви у сквері Слави та про своє ставлення до пам’ятника більшовицькій окупації України.

Всі подробиці дивіться на відео:

Поширюйте

Коментуйте


Реклама