Суспільство

«33 хвилини» пам’яті

. 4516

www.gre4ka.com.ua

Акція вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років «33 хвилини» відбулася 14 червня у місті Кіровограді. До неї долучилися й активісти громадського руху «Не будь байдужим!».

Суть заходу полягає в тому, що молодь різних міст збирається у певних місцях і зачитує прізвища людей, загиблих під час Голодомору у своєму місті. У Кіровограді прізвища загиблих, поряд з представниками інших громадських організацій міста, зачитували й «небайдужі».

Власне початок акції відбувся кількома днями раніше під час відвідання Президентом України Віктором Ющенком села Високі Байраки, що на Кіровоградщині. Тоді президент взяв участь у відкритті пам’ятного знаку жертвам Голодомору, а також першим зачитав кілька прізвищ загиблих від голоду на території Кіровоградщини, таким чином і започаткувавши акцію.

В Кіровограді акція «33 хвилини» відбулася біля пам’ятного хреста жертвам комуністичних репресій. Цей пам’ятний знак з’явився кілька років тому на території пам’ятки ландшафтної архітектури «Фортечні вали». Саме сюди от уже кілька років поспіль приходять кіровоградці для того, щоб шанувати пам’ять жертв Голодомору, тому не дивно, що акція «33 хвилини» відбулася саме тут.

www.gre4ka.info

Представники різних громадських організацій по черзі зачитували прізвища, імена та по батькові загиблих – всього сто вісімдесят імен. Як повідомили організатори акції, скласти списки імен загиблих було нелегкою справою, адже збереглися далеко не всі дані про померлих, подекуди – лише прізвища. Після прочитання імен пам’ять тих, хто загинув під час Голоду 32-33 років було вшановано хвилиною мовчання. Закінчилась акція Гімном України, заспіваним усіма присутніми.

www.gre4ka.info

Попри те, що організацією акції займалася молодь, у ній взяли участь і багато людей старшого віку, а також діти, які прийшли разом з батьками. Організатори пообіцяли, що продовження акції відбудеться незабаром у такому ж форматі.

Подібні заходи покликані не тільки вшанувати пам’ять тих, хто став жертвами комуністичних репресій, а й нагадати усім нам, що кожне окреме життя є цінністю, якої неможна безкарно позбавити в ім’я жодних політичних ідей.

Фото:  Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама