Суспільство

Громадський активіст показав схему рейдерського захоплення агрофірми на Кіровоградщині

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4305

 

2 квітня інформаційний простір Кіровоградщини знову сколихнула новина про рейдерство., керівник "Центральноукраїнського антикорупційного офісу" Андрій Лаврусь розказав про деталі події.

 

Діючим головою правління СВК агрофірма "Маріампольська" є Костянтин Міщанін, який очолює кооператив більше 10 років. Наступного року співвласники-пайовики мали обирати директора підприємства.

Вчора вранці селяни і керівництво кооперативу дізналися, що вони більше не є власниками, кооператив реорганізований у товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Маріампольська». Відповідно до інформації аналітичної системи YouControl співвласниками ТОВ «Агрофірма Маріампольська» стали вищевказаний керівник – Костянтин Міщанін, який володіє 30% власності та розмір його внеску до статутного фонду складає 7,5 млн. грн., інший співвласник – ТОВ «ВЕРМОНТ АЛЬЯНС», 70% власності та розмір внеску до статутного фонду – 17,5 млн. грн.

Заява про припинення юридичної особи в результаті реорганізації надійшла 29 березня 2018 року, а наступного дня 30 березня відбулися фактичні зміни.

Підписантом, а фактично керівником ТОВ «Агрофірма Маріампольська» став Володимир Тітаренко, який, за інформацією власних джерел, до цього працював у кооперативі та раніше пропонував свою кандидатуру на посаду голови правління. Але пайовики його не обрали.

Як повідомляють власні джерела, 9 листопада 2017 року Володимир Тітаренко звернувся з письмовою заявою до ГУНП в Кіровоградській області про те, що в період з кінця 2006 року по теперішній час Костянтин Міщанін привласнив кошти СВК «Агрофірма Марімпольська». Після чого було відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За місяць до рейдерського захоплення у кооперативі поліція вилучила документи на підставі Постанови Ленінського районного суду м. Кропивницького.

Що відомо про ТОВ «Вермонт Альянс» ?

Станом на вчорашній день ТОВ «Вермонт Альянс», зареєстровано 28 грудня 2017 року у Голосіївському районі міста Києва по провулку Руслана Лужевського, 14. Статутний капітал даного підприємства складає 100 грн.

Засновники: Дмитро Бородін – 90% власності, внесок 90 грн., та Володимир Савчук – 10% власності, внесок 10 грн.

В основній інформації про підприємство ТОВ «Агрофірма Марімпольська» у співласника ТОВ «Вермонт Альянс» вказана юридична адреса в Києві по провулку Руслана Лужевського, 14. А в інформації про підприємство ТОВ «Вермонт Альянс» вказана вже інша юридична адреса: м. Київ, вул. Бульваро-Кудрявська, 32.

По вказаному в реєстрі контактному телефону +380936763352 пошукова система Google видає наступне:

Тобто говорить про те, що по номеру телефону продають створені фірми за на загальній системі оподаткування, без боргів та оборотів.

Пройдемося по засновникам ТОВ «Вермонт Альянс»

За інформацією аналітичної системи YouControl Дмитро Бородін являється співзасновником 88 підприємств в Україні

Володимир Савчук співвласник 66 підприємств в Україні.

Здавалося вся інформація про схему та засновників вже відома. Але, увечері 2 квітня у ТОВ «Вермонт Альянс» відбулися чергові зміни.

Керівником та засновником підприємства став Володимир Затолюк. Також внесли дані з колишньою юридичною адресою підприємства по пров. Руслана Лужевського, 14 у м. Києві та новий контактний телефон 0963245492. Ми спробували зателефонувати по вказаному телефону – номер не обслуговується.

У даній ситуації досить дивно виглядають такі моменти:

1) Керівником ТОВ «Агрофірма Маріампольська» став Володимир Тітаренко, який до цього звертався з заявою про злочин відносно керівника Костянтина Міщаніна. І яким чином Тітаренко став керівником залишається поки що загадкою. Справа за слідством;

2) Засновники ТОВ «Вермонт Альянс» були люди, які фігурують у десятках інших юридичних осіб, займаються ймовірно продажом створених підприємств в Україні.

По вказаній інформації хочемо підсумувати. Схема рейдерського захоплення не нова, а тим більше на Кіровоградщині. Рейдери в шахрайський спосіб намагаються заволодіти підприємствами. Далі справа за правоохоронними органами, які за даними фактами вже відкрили кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 ККУ через ст. 15 ККУ (замах на злочин) та ст. 358 ККУ.

 

Поширюйте

Коментуйте