Суспільство

Землі постійного користування хочуть передати у власність фермерам

. 3444

46524,76 га землі у Кіровоградській області можуть передати у власність фермерам та їх нащадками землі постійного користування.

Зокрема таке право можуть отримати 1266 мешканців області, які всередньому отримають право власності на 36,75 га землі кожен, повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Землі для ведення фермерських господарств передавалися в 90-х роках на правах довічного успадковуваного володіння та постійного користування. Однак внаслідок внесення змін до законодавства можливість оформити ці ділянки у власність та передати у спадщину була унеможливлена, що створило юридичні проблеми для великої кількості фермерських господарств.

Сьогодні, 4 квітня, Кабмін схвалив та направив до Верховної Ради законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)”. Йдеться про передачу близько 0,5 млн га в усіх областях України у власність понад 25 тисяч людей.

«Приймаючи цей законопроект, ми робимо рішучий крок до відновлення соціальної справедливості і пропонуємо передати землю, яка була ще у 90-ті роки отримана в постійне користування, фермерам або їхнім спадкоємцям у власність. Він на 100% узгоджений з Асоціацією фермерів і приватних землевласників. Сподіваюсь, що український парламент його також підтримає», – сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.


Законопроект передбачає, що земельні ділянки, надані засновнику фермерського господарства у постійне користування або довічне успадковуване володіння, за заявою засновника передаються у власність фермерського господарства.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама