Суспільство

Понад 95 000 гривень зібрали у Кропивницькому на Великодньому благодійному аукціоні

. 1968

 

Напередодні Великодніх свят у місті відбувся благодійний аукціон. Завдяки чому вдалося зібрати майже 96 тисяч гривень на потреби пацієнтів обласного онкологічного диспансеру. Зокрема кошти витратять на придбання спецобладнання для операційних медзакладу.

 

Загалом на вже дев'яті благодійні торги, що відбулися сьогодні, 4 квітня, у приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею презентували 37 лотів. Це переважно картини в різних техніках, кілька робіт з різьблення, а також дизайнерський енергообігрівач. Стартові ціни лотів коливалися в діапазоні 250-6000 гривень.
Як відзначила директорка обласного художнього музею Тетяна Ткаченко, вперше за всі роки на аукціоні представлено лот-фотографію.
"Родзинкою аукціону уже не перший рік залишаються обігрівачі. Кожен рік вони різні, а цьогоріч - найменший, але найвишуканіший, - каже пані Ткаченко. - Є також дерев'яні роботи, з валяння, а ще печворк". аукціон
Відзначимо, що до мистецької благодійності міг долучитися кожен кропивничанин, придбавши вхідний квиток на аукціон за 150 гривень, надавши мистецький витвір на торги, або ж придбавши той чи інший лот.
Традиційно для аукціону картини безоплатно надавали художники та колекціонери. Частину придбаних лотів  дарували до фондів художнього музею.
Як розповіла перед початком торгів співорганізаторка аукціону, керівниця громадської організації «Прес-клуб реформ» Вікторія Талашкевич, загалом було продано понад 100 квитків. На початок аукціону це була сума в понад 18 тис. грн. За підсумками продажу лотів було зібрано близько 77 900 грн. Ще чотири лоти будуть продані найближчим часом.
Відзначимо, що найбільшу суму коштів було зібрано в 2015 році - 360 тис. грн.

Ці кошти будуть витрачені на купівлю спецапарату для обласного онкодиспансеру. Вартість якого стартує від 90 000 гривень.
Про те, що медзаклад потребує таких апаратів (і навіть не одного) розповів лікар-мамолог обласного онкодиспансеру Дмитро Караськов. Щодня в медзакладі проводять близько 20 операцій.
"Цей апарат забезпечує надійне кровозупинення, а також фіксацію між тканинами під час операції, - розповів пан Караськов. - Тобто цей апарат виконує різні функції: різання, коагуляції, зварювання".

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама