Суспільство

Суд розпочав досліджувати відеодокази у справі про хабар прокурорці Клюкіній (ВІДЕО)

. 5298

Вчора, 10 квітня, у Ленінському районному суді Кропивницького дивились відео «про хабар для прокурорки». Весь відеоряд офіційно відзнятий під час негласних слідчо-розшукових дій. «Перша серія» стосувалась підготовці передачі хабара посадовій особі.

kluk

Дивитись «кіно» хотіли не всі учасники судового засідання, зокрема екс-прокурорка Світлана Клюкіна, яку обвинувачують в отриманні хабара на загальну суму 6500 доларів США за вирішення питання про повернення вилученого у вагітної киянки автомобіля, та її захисник Мусієнко намагались переконати суд у тому, що це відео є недопустимим доказом і взагалі не має бути дослідженим в судовому процесі. Світлана Клюкіна запевняла суд, що ні вона ні її адвокат не були ознайомлені з матеріалами справи, мовляв з 14 томів бачила лише один, а свій підпис про ознайомлення поставила «під тиском детектива НАБУ».

«Дуже дивно чути від досвідченого прокурора заяву про те, що вона підписала матеріали без ознайомлення з ними, - парирував начальник 6 відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Сергій Козачин, присутній в засіданні. Також він повідомив, що на відео з’йомки лише з публічних місць. - На відео відсутні епізоди з особистого життя обвинуваченої, лише з публічних місць».

Сергій Льовін, який, за версією слідства, і передав гроші екс-прокурорці, майже все засідання мовчав. Проте він активно говорив на відео. Окрім нього в переглянутому епізоді фігурують адвокат Геннадій Чорногор та заявник – Олександр Каменчук.

Відео, на перегляді якого наполягала сторона обвинувачення і так не хотіли бачити обвинувачені, не вдалось подивитись навіть після того, як суд вирішив це зробити. На ноутбуці, що мав з собою спеціаліст Управління СБУ, ймовірно, не було потрібних драйверів, і воно «не пішло». Зрештою вирішили переглянути матеріали з оптичних копій на дисках. Всього в матеріалах справи їх п’ять, вчора дивились перший з них.

kluk1

На відео Льовін і Чорногор пояснюють Олександру Каменчуку серйозність справи, що Наташа (дівчина, учасниця ДТП у Кропивницькому, авто якої мали вилучити зі списку речових доказів) сидить і може сісти на реальний термін. Для переконливості Геннадій Чорногор навіть цитує санкцію статті Кримінального Кодексу України: «до трьох років». Каменчуку обіцяють все «порішати», і що всі питання вирішуватиме Клюкіна.

Серед іншого звучить сума 6 тисяч доларів, які нібито просить прокуратура за свої послуги. При цьому прокурорша на стільки впливова, що «порішає» і з головою Апеляційного суду Кіровоградської області Валерієм Драним. Не мав завадити «вирішити питання» і обласний прокурор: «Коваленко сіра мишка, - йому носять, він мовчить, манекен. Якщо по суду, це через Драного по-любому», - звучить на відео.

Зрештою «компаньйони» вирішують, що спочатку завезуть «трьошку». Ніби то, за ці гроші Клюкіна мала вирішити питання зняття арешту з автомобіля і «щоб Наташа більше не сиділа».

Головна фігурантка справи, під час перегляду відео нервово посміхається і весь час щось занотовує.

 

Нагадаємо, за версією слідства, Світлана Клюкіна вимагала хабар у вагітної киянки, використовуючи своє службове становище і зв’язки в поліції і суді. Спочатку домоглася арешту жінки, а після цього запропонувала звільнити її і зняти арешт з позашляховика. Вартість послуг - 6,5 тисяч доларів.
Безпосередньо після отриманні чергової частини неправомірної вигоди в сумі 3300 доларів США, Клюкіну та її «цивільного помічника» адвоката Льовіна затримали.

Другу частину «багатосерійного фільму про хабар», учасники процесу переглянуть в наступному засіданні. Показ відбудеться 26 квітня, початок сеансу о 14.30.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама