Суспільство

Другий том «Книги пам’яті» містить 143 історії полеглих військовослужбовців з Кіровоградщини (ФОТО)

. 2058

У Кропивницькому презентували другий том Книги пам’яті військовослужбовців ЗСУ, які загинули захищаючи територіальну цілісність України.

knigg6

Презентація відбулась в стінах обласної універсальної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського. В залі зібрались представники військових частин, ветерани АТО, члени родин загиблих героїв, волонтери, учнівська та студентська молодь. Другий том книги містить історії та біографічні дані бійців ЗСУ, які народились в Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Луганскій, Львівській, Кіровоградській областях, Автономній Республіці Крим, та Києві.

knigg1

Книгу підготовлено та видано колективом Національного військово-історичного музею України за підтримки Міністерства оборони України задля збереження пам’яті про військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході нашої країни в період 2014-2017 років. Вона містить біографічні дані 143 бійців з Кіровоградщини.

knigg2

В інтернеті існує електронна версія видання, паперовий варіант – фактично її паперова копія. За словами заступника Директора Національного військово-історичного музею України Андрія Ільенка, продаж книги не передбачений, адже її видано обмеженим накладом в 1000 примірників.

«В Міноборони немає коштів, ми просили 250 тисяч, нам дали – 200 тисяч гривень. Розрахунок був на 800 примірників, але типографія пішла нам на зустріч і власним коштом збільшила їх кількість до 1000», - розповідає Андрій Іллнко.

knigg3

Не увійшли до книги полеглі герої, які служили в лавах МВС та «Добробатах», видавці пояснюють це тим, що видання профінансовано коштом Міністерства оборони України.

Перед присутніми виступив відомий бард Володимир Бурко, батько спецпризначенця Євгена Бурка, який загинув під час проведення антитерористичної операції на сході країни.

knigg5

knigg8

Згодом по примірнику книги отримають родини всіх загиблих військовослужбовців, чиї історії увійшли до неї.

knigg7

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама