Суспільство

Перший інклюзивно-ресурсний центр Кропивницького відвідала Марина Порошенко (ФОТО)

. 5068

В рамках всеукраїнського проекту Фонду Порошенка спільно з Міністерством освіти і науки України: "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації" дружина Президента України Марина Порошенко відвідала перший у Кропивницькому інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ). 

 received 621048754910397

 

У місті ІРЦ працює із січня, а корекційне навчання тут проводять для 100 дітей з особливими потребами. У центрі облаштовані кімнати для проведення індивідуальних та групових корекційних занять з розвитку комунікативної та емоційно-соціальної сфери, спортивних занять. Пані Порошенко показали логопедичний клас, а також кімнату сенсорної інтеграції.

У планах міськради відкрити ще ІРЦ. Про це, а також про перспективи розширення такого центру розповіла начальниця управління міськради Лариса Костенко.

received 621048774910395

ІРЦ розглядають, як альтернативу інтернатам. Тобто діти навчатимуться у звичайних школах, а проходитимуть корекційні заняття в інклюзивно-ресурсних центрах. Наразі в області працює 154 інклюзивних школи, в яких навчається 620 учнів з особливими освітніми проблемами.

Як розповів Володимир Таборанський, директор департаменту освіти ОДА загалом для Кіровоградщини з держбюджету виділили на облаштування інклюзивно-ресурсних центрів понад 2 млн грн.

За перше півріччя в області планують створити 19 ІРЦ. Це по 108 тис. грн на облаштування кожного.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама