Суспільство

Депутати міськради Кропивницького "прозорі" на 64%

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2013

Індекс публічності виконавчих органів міськради Кропивницького у 2017 році становить 68%, а депутатів міської ради - 64%.

Про це повідомили представники Громадської мережі ОПОРА сьогодні, 24 квітня, під час презентації результатів вимірювання Індексу публічності 2017 органів місцевого самоврядування.

За словами координаторки вимірювання Індексу у Кропивницькому Зої Лебідь, достатньо високі показники прозорості виконавчих органів Кропивницької міської ради - 68% , який в минулому році становив 59%, забезпечує оновлений офіційний сайт муніципалітету. Система навігації веб-сайту є достатньо зручною та інтуїтивно зрозумілою. На порталі оприлюднено проміжні та остаточні звіти щодо виконання місцевих цільових програм. Частина наборів даних оприлюднені у форматі відкритих даних.

Проте, виконавчі органи не звітують про роботу виконавчих органів у форматі публічної зустрічі із громадою; на веб-сайті відсутня фінансова звітність комунальних підприємств; при комунальних підприємствах міста не створено наглядових рад. Звіти про хід та результати відчуження комунального майна публікуються лише у звітах про виконання Програми управління комунальним майном.

Крім того, індекс публічності депутатів міської ради у 2017 році становить 64%, в той час як в минулому році становив 62%.

Зростання показників публічності діяльності депутатського корпусу Кропивницької міської ради у рейтингу Індексу-2017 досягнули завдяки завчасному інформуванню територіальної громади про скликання сесій та в більшості випадків- вчасного оприлюднення їх порядку денного.

Попри те, що більшість депутатів надають звіти про свою діяльність для публікації на сайті міської ради, частина звітів не містять інформації про діяльність депутатів у раді та її органах, виконання передвиборчої програми.

Більшість депутатів не звітують на публічних зустрічах з виборцями.

За результатами моніторингу Індексу публічності міської ради міста Кропивницького Громадянська мережа ОПОРА виробила ряд рекомендацій щодо покращення рівня публічності.

Деякі з них:
– розмістити на веб-сайті міської ради електронні декларації посадовців або надати активні гіперпосилання на них на сайті НАЗК; оприлюднити розпорядження, які стосуються кадрових питань, обмежуючи при цьому доступ до конфіденційної інформації;

– налагодити практику публікації документів, що стосуються роботи комунальних підприємств (фінзвітність, перелік послуг та тарифи, інформацію про пільги тощо); утворити наглядові ради при найбільших комунальних підприємствах;

– врегулювати у Статуті чи інших документах, наприклад положеннях, процедури місцевої ініціативи, загальних зборів, громадських слухань;

– створити умови для можливості перебування осіб з інвалідністю на усіх публічних заходах міської ради (засідання комісій, виконкому тощо);

- запровадити систему управління якістю (ISO);

- прийняти актуальний Генеральний план міста та оприлюднити його на сайті міської ради.

Нагадаємо, за Індексом публічності міська рада Кропивницького загалом посіла 13 із 24 місць.

 

Поширюйте

Коментуйте