Суспільство

У Кропивницькому презентували базу даних депутатських та чиновницьких фірм

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2353

 


Сьогодні, 24 квітня, у Кропивницькому експерти ГО "Антикорупційний штаб" презентували інтерактивний інструмент "Приховані інтереси".

 "Приховані інтереси" - це база даних усіх фірм, пов'язаних із депутатами, топ-чиновниками та їхніми родичами, які можна аналізувати через пошук за іменем чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії.

За словами голови правління ГО "Антикорупційний штаб" Галини Янченко, проект створено для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та депутатів та посадовців місцевих органів влади, а також полегшують активістам та журналістам пошук інформації для антикорупційних розслідувань.

Відповідні бази даних вже створили в 9 містах країни: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Тернопіль, Івано-Франківськ, Житомир та Кропивницький.

Крім того, за словами Галини Янченко, невдовзі буде представлено й базу даних депутатів Верховної Ради.

«Сотні сторінок стенограми будуть проаналізовані за декілька секунд, і ви далі зможете переглядати наявний перелік компанії у нашій базі та виявляти корупційні схеми місцевих можновладців", - пояснила Ольга Рибак, аналітик проекту “Приховані інтереси”, під час демонстрації роботи автоматичного аналізу на сайті Приховані інтереси.

Безпосередньо у Кропивницькому базу даних було створено через співпрацю ГО Антикорупційний штаб" із ГО "Асоціація Політичних Наук".

До бази даних  "Приховані інтереси" ввійшли 118 фірм та компаній . За словами голови ГО "Асоціація Політичних Наук" Дмитра Сінченка, із 118 юридичних осіб 100 комерційних організацій.

47 фігурантів налічує база міської ради міста Кропивницького. На кожного з них припадає більше двох компаній. 118 компаній пов'язані з депутатам міської ради Кропивницького та їх родичами. З них торгівлею займаються 23% компаній, виробництвом - 11%, операціями з нерухомістю - 15%,  по 5% припадає на транспортні та будівельні компанії місцевих депутатів та ще 25% становлять компанії, що займаються іншими видами діяльності. Окрім того, у базі знайшли декілька благодійних фондів та громадських організацій, що пов'язані з місцевими депутатами.

30952637 1886213711389729 1873476440 o

Знайти сайт "Приховані інтереси" можна за посиланням http://interes.shtab.net

 

Поширюйте

Коментуйте