«Кіровоградтепло» заявило про необхідність вивести зі складу орендованого майна низки об'єктів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1120


Для подальшої стабільної роботи теплопостачального підприємства у майбутньому опалювальному сезоні, ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» вкрай необхідно вивести зі складу орендованого ЦМК ті об’єкти, які не використовуються у господарській діяльності підприємства - заявляють представники теплового підприємства.

Як офіційно повідомила прес-служба підприємства, такий захід буде мати позитивні наслідки для обох суб’єктів правовідносин, як-то ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» не буде сплачувати орендну плату за виведене зі складу орендованого ЦМК майно, а грошові кошти спрямує на оплату природного газу, послуг його транспортування та розподілу, а міська рада матиме можливість об’єкти, виведені зі складу орендованого ЦМК, передати в оренду чи управління іншим фізичним чи юридичним особам для ведення відповідної діяльності, що дасть можливість з одного боку наповнювати місцевий бюджет відповідними платежами, а з іншого – розвивати інфраструктуру міста новими реконструйованими об’єктами.

" На підставі зазначеного договору в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» було передано 60% котлів з терміном експлуатації понад 20 років (нормативний термін експлуатації – 15 років) та 89% теплових мереж з терміном експлуатації більше 25 років (нормативний термін експлуатації – 20 років). Основне та допоміжне обладнання котелень було передано в оренду із майже вичерпаними термінами експлуатації (термін експлуатації понад 80% котелень перевищує 20 років). Діючі котли мали низький ККД (60 - 80 %), застарілу автоматику.

У зв’язку із постійним хаотичним відключенням споживачів від мереж централізованого опалення, зниженням обсягів виробництва, підприємство вимушено було зупиняти і виводити із експлуатації застаріле теплогенеруюче обладнання та об’єкти теплового господарства, які не використовувались у виробничій діяльності підприємства, тому ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» у своїй виробничій діяльності надає перевагу впровадженню модернізованих технологій, які дають можливість мінімізувати витратну частину щодо оплати праці найманих працівників та закупівлі відповідних ресурсів, що в подальшому впливає на вартість тарифу на послуги централізованого теплопостачання для всіх категорій споживачів.

Станом на початок опалювального сезону 2017/2018 року із 24 орендованих котелень, які перебувають на балансі підприємства у складі орендованого ЦМК, 8 котелень не задіяні у виробничому процесі виробництва, транспортування та постачання теплової енергії у зв’язку із їх виведенням з експлуатації., зокрема і котельня по вул. Полтавській, 24б, стан якої так активно обговорюється соціальних мережах.

Зазначена котельна буда виведена із експлуатації ще у 2012 році з перепідключенням споживачів до котельні по вул. А. Матвієнка (Башкірська), 3в.

З метою запобігання викрадення чи пошкодження обладнання котельні, більша його частина, яку можливо було демонтувати , передана для зберігання на центральний склад підприємства.

Але немає таємниці у тому, що впродовж останніх років значно збільшилась кількість крадіжок і пошкоджень майна багатьох підприємств : крадуть електродвигуни ліфтів, люки інженерних комунікацій тепло- , водопостачання, телекомунікаційні мережі, навіть електродроти під напругою зрізають. Не оминула ця доля і котельну по вул. Полтавська. Починаючи з 2014 року на цьому об’єкті було зафіксовано 18 фактів крадіжок і пошкодження майна на загальну суму понад 664 тис. грн. Це і неодноразові побиття вікон, викрадення металевих щитів, вирізання кабелів, зрізання чавунних деталей тощо.

По кожному факту виявлення крадіжки чи пошкодження майна юридичною службою підприємства одразу були направлені відповідні заяви до правоохоронних органів " - йдеться в повідомленні.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити