Суспільство

Чи побудують на Фортечних Валах храм вирішить Мінкульт

. 3964

Історик Юрій Митрофаненко поцікавився, чи не буде конфліктувати проект регенерації Фортечних Валів у Кропивницькому із ідеєю побудування там у майбутньому храму Єдиної помісної української церкви.

Таке запитання прозвучало під час засідання робочої групи з розробки Програми регенерації фортеці Святої Єлисавети у Кропивницькому.

Як зазначила Надія Лісняк, керівник відділу з охорони культурної спадщини,зараз вже є доручення Кропивницькій Єпархії розробляти проект церкви у межах майбутнього комплексу Фортечних валів. Проте, чи буде на тому місті церква вирішуватиме Мінкульту, адже саме міністерство має останнє слово щодо будівництва на території пам'яток культури.

Нагадаємо, 22 квітня на території Фортечних валів зібрались віряни Української православної Церкви Київського патріархату та Української автокефальної церкви, священнослужителі. Громадське віче "Молитва за єдину Помісну Православну Церкву" зібрала небайдужих кропивничан, захисників батьківщини, де люди висловили думку, що Помісна Українська церква має бути розташована саме на Фортечних валах, де у свій час розташовувалась дерев'яна Троїцька церква.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама