Суспільство

17 батальйон відзначив свою четверту річницю (ФОТО)

. 6654

23 квітня в Києві відбулися урочистості з нагоди святкування 4-ї річниці заснування 17-го ОМПБ, сформованого на Кіровоградщині.

На святкування були запрошені бійці 17-го батальйону, які несли службу в різні роки з усіх областей України.

На урочистостях побувала делегація з Кіровоградщини. Дехто брав із собою дітей.

Також долучився вокальний гурт «Два куми», виконавці в якому Василь Антипенко та Ігор Кисельов з села Олександрівка ,а соліст Євген Пилипчук з села Червонокостянтинівки.
Колишній комбат батальйону полковник Олександр Щербина особливо відзначив патріотизм бійців своїх бійців та щиросердну благодійну допомогу для бійців батальйону, яка надсилалася та доставлялася за першим проханням. Слова про те що українці відродили і забезпечили Збройні Сили України всім необхідним в перші місяці російської окупації – це не просто слова, це страшна дійсність, коли у бійців було декілька автоматів на десяток побратимів, були випадки коли бійці не мали зброї зовсім, а коли вона почала надходити вони не вміли нею володіти. Все це відбувалося вході повномасштабної військової агресії Росії проти України.
Бійці вистояли, показали небачені приклади військової мужності, жертовності, любові до рідного краю та України.

Зустріч проходила на території Національного музею меморіального комплексу Історії України у Другій Світовій війні. На захід з’їхалося близько п’ятисот учасників святкового заходу – колишніх бійців 17-го батальйону.

Хвилюючими були зустрічі бойових побратимів, їхні спогади, їхня вдячність волонтерам. Зокрема, до Алли Павлівни придивлявся один із бійців, а згодом пересвідчившись, що це саме та жінка, яка була на блокпосту на передовій та привезла бійцям допомогу серед іншого і були валянки він дуже вагався та все ж підійшов до неї і попросив щоб вона дала валянки і йому: «Ви мені врятували ноги та моє здоров’я, ось подивіться це фотографія яку я зберігаю , на ній я в руках тримаю цю дорогу для мене обувку. Щиро дякую Вам ».

У фойє Національного музею була розгорнута експозиція присвячена бійцям АТО , де можна було побачити державні стяги, що були на передовій у різних відділеннях та ротах батальйону, особисті речі обагрені кров’ю, спорядження, військову форму , розстріляні автомобілі швидкої допомоги, вщент згорілі іноземні позашляховики, які надсилали бійцям небайдужі українці та багато інших унікальних і безцінних реліквій.

Розпочалися урочистості коротким документальним фільмом про історію створення 17-го батальйону та перші бої з підступними російськими окупантами.

На сцену запрошують комбата Щербину Олександра Олександровича, зал вибухає оплесками та стоячи вітає бойового командира. Разом з ним на урочистостях була його мама Щербина Валентина Іванівна.

В урочистих заходах було надано слово делегації Петрівського району, вітали бойових побратимів Іван Гейко та Алла Горністова. Вітали щирими словами, запашним короваєм та подарунком комбату ,якого дуже цінять і шанують бійці. За чотири роки бойової історії батальйону загинуло 17 бійців – це найменша цифра серед інших військових формувань та найбільша кількість нагороджених урядовими нагородами за мужність та відвагу.

А гарного настрою додали виступи Є.Пилипчука та гурту «Два кума» , під час виконання веселої української пісні до них приєдналися ведуча заходу та волонтерка з Києва, тож разом з дівчатами під шалені оплески залу і закінчили свій виступ.

Також делегація побувала на короткій екскурсії Києвом відвідала Алею Небесної сотні, поклала квіти до меморіального портрету нашого земляка, Героя України Віктора Чміленка, побували в Михайлівському- Золотоверхому монастирі, на службі в соборі поставили свічки за упокій душ побратимів .

Наступного 2019 року 5-ти річний ювілей 17-го батальйону Олександр Олександрович Щербина запросив бійців на урочистості та виловив побажання щоб вони брали з собою дітей та онуків, які б вчилися на прикладі своїх батьків мужності, відваги та любові до України.

Довідка:
17-й окремий мотопіхотний батальйон «Кіровоград» (17 ОМПБ, в/ч А4279, пп В2304) — формування у складі Збройних сил України, створене як 17-й батальйон територіальної оборони «Кіровоград» з мешканців Кіровоградської області. Командир батальйону — полковник Щербина Олександр Олександрович.
19 березня 2014 Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про створення оперативних штабів при обласних державних адміністраціях прикордонних областей України. У березні 2014 року на Лівобережній Україні було створено сім батальйонів територіальної оборони, а 30 березня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов доручив керівникам обласних адміністрацій почати створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України.
30 квітня 2014 було прийнято офіційне рішення покласти функції створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України на обласні військові комісаріат.
Після проведення навчання і бойового злагодження 17 б ТрО був направлений на підсилення Приазовського рубежу оборони з дислокуванням у Мелітополі Запорізької області. З добровольців була сформована окрема рота, яка виїхала на схід України на передову АТО. У листопаді 17 БТрО був переформатований у 17-й окремий мотопіхотний батальйон 57-ї мотопіхотної бригади, яка сформована на базі 17-го, 34-го і 42-го батальйонів. Особовий склад батальйону одержав легку стрілецьку зброю. Після переформатування у мотопіхотний батальйон, підрозділ одержав важке піхотне озброєння і бронетехніку.
За час проведення АТО солдати і офіцери з Кіровоградщини виконували завдання по захисту конституційного ладу України в населених пунктах Мелітополь, Щастя, Станиця Луганська, Красноталовка, Біловодськ, Дебальцеве, Дзержинськ тощо.
За чотири роки 17-й ОМпБ втратив загиблими 17 військовослужбовців, 209 бійців отримали поранення.
За заслуги перед Україною, 250 бійців відзначені Державними нагородами, 270 – отримали відзнаки Міністра оборони та Начальники Генерального штабу України.

Олександр Дога

Поширюйте

Коментуйте


Реклама