Кіровоградських абітурієнтів можуть змусити здавати вступні іспити і позбавлять стипендії?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3273

В Кіровограді активісти громадянського руху «Відсіч» в рамках громадської кампанії «Проти деградації освіти» роздають листівки абітурієнтам та їхнім батькам на виході з пунктів здачі ЗНО. Цими листівками вони інформують майбутніх студентів про загрози, що несуть в собі законодавчі ініціативи депутатів-регіоналів у сфері вищої освіти. Серед іншого, ці ініціативи направлені на повернення вступних іспитів до ВНЗ, які гратимуть ключову роль при вступі, хоча ЗНО теж формально залишається.


На сьогодні у парламенті під номером № 1187 зареєстрований законопроект «Про вищу освіту», авторами якого є депутати-регіонали Сергій Ківалов, Микола Сорока та Григорій Калетнік. Крім того, Григорій Калетнік разом із своїм сином, депутатом від Компартії Ігорем Калєтніком, пропонують Раді внести поправки до нині діючого зкону «Про вищу освіту», які також направлені на нівеляцію ролі ЗНО при вступі.

 

Активісти вважають що депутати написали законопроект, покликаний обслуговувати виключно їхні інтереси та інтереси теперішнього керівництва Міністерства освіти й науки, яке очолює теж член Партії регіонів Дмитро Табачник. Керівництво МОНу та сам пан Табачник неодноразово заявляли про свою підтримку цього законопроекту. Водночас проти цього проекту виступили освітні експерти та громадські активісти. Законопроекту № 1187 закидають те що він не сприятиме розвитку української освіти, а є скоріше регресивним проектом її подальшого існування. Законопроект фактично ліквідує автономію університетів, знижує соціальні гарантії для студентів і викладачів, перекриває шляхи взаємодії української вищої освіти зі світовою освітою й наукою, та створює можливості для розквіту корупції у вищій школі, адже, серед іншого, законопроект повертає вступні іспити до ВНЗ і фактично нівелює роль Зовнішнього незалежного оцінювання, запровадження якого кардинально зменшило рівень корупції при вступі. Роль ЗНО при вступі автори законопроекту хочуть звести нанівець незважаючи на те, що ЗНО за 6 років від моменту його запровадження довело свою ефективність та стало однією з небагатьох українських реформ, які отримали позитивну оцінку серед населення, влада намагається позбавити школярів можливості прозорого та справедливого вступу до ВНЗ.

Кампанія на захист ЗНО розпочалась 3 червня у Києві й поступово поширюється на всю Україну. Вона полягає не лише у поширенні листівок серед абітурієнтів та їхніх батьків біля пунктів здачі ЗНО, а й у розклеюванні їх біля вищих навчальних закладів, студмістечок, шкіл тощо. Також вона є відгалудженням громадської кампанії «Проти деградації освіти», яка триває з 2010 року, відколи беруть свій початок сумнівні ініціативи Партії регіонів у сфері вищої освіти.
Євген Вітер (активіст кампанії «Проти деградації освіти»): «Хоча я недавно вже й випустився з університету, проте майбутнє нашої освіти мені не байдуже, хоча б тому, що моя молодша сестра ще навчається у виші, і я не хочу, аби її зачепили ті «пакращіння» в сфері освіти, які хочуть запровадити сумновідомий «Підрахуй» Ківалов і комуністично-регіоналівська родина Калетніків. Серед іншого, своїм законопроектом вони хочуть скасувати гарантовані стипендії для студентів. Тобто кожен ректор зможе сам встановлювати умови отримання стипендії у своєму університеті на власний розсуд. До речі, всі депутати автори законопроекту № 1187 є ректорами малопрестижних вітчизняних ВНЗ. Крім того, керівництво університетів зможе виганяти неугодних студентів за будь якої причини. Про розвиток вищої освіти у відповідності до світових тенденцій, за якими рухаються навіть Росія і Білорусь можна взагалі забути, в разі прийняття цього законопроекту, адже він містить лише лише порожні декларації на цю тему. Ну а те що хочуть на додачу до ЗНО повернути вступні іспити, які славилися своєю корумпованістю, я взагалі мовчу. Але бідні будуть ті абітурієнти, яким доведеться здавати спершу ЗНО, а потім ще їздити по всіх бажаних ВНЗ і здавати там ці іспити."

Після закінчення здачі ЗНО кампанія продовжиться у липні та серпні біля ВНЗ, куди вступники подаватимуть документи. ГР “Відсіч” закликає долучатися до кампанії всіх, кому не байдужа доля української вищої освіти.
Телефон для коментарів: 093 835 16 96 (Леонід)

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
0 # Юля 02.07.2013, 11:30
Цитую Вася:
Цитую sergiy:
Менше слухайте цю "Відсіч" - це куплені студенти! Які самі не знають чому їм не подобаються нормальні, перспективні освітні законопроекти!

Ага, скока платять ригіонали за такі коменти?

А міністр освіти - дебіл


А чому ви самі не зізнаєтесь скільки вам платять, адже пересічним студентам їздити по всій Україні на таксі не по кишені. "ВІДСІЧ", то хто ж вас спонсорує?
Цитата
 
 
0 # Олена 29.06.2013, 11:17
Цитую тоня:
ну і брєд тут пишуть тролі від ПР. під різними ніками про одне й теж. іспити - таж лотерея(які питання попадуться). тести в порівнянні - приклад обєктивності оцінювання. звісно, корупція зменшилася, тому вузи і лобіюють зовсім інше. усі моїзнайомі поступили. а якщо і не поступили - то з власної вини - здавали не ті тести, які потрібно у вуз і т.д.


А тролі від "Відсічі" " брєд тут пишуть" ще й безграмотно, із купою орфографічних та пунктуаційних помилок. Про стиль і коректність взагалі не йдеться. Нахабство, із яким складено листівку, межує із порушенням законом, із приниженням гідності людини.
Цитата
 
 
0 # Дмитро Карпій 29.06.2013, 01:49
Цитую Антоніна:
Що що, а роздавати листівки - це смішно... Думала студенти не настільки невинахідливі. Могли і придумати більш сильніші важелі впливу, або хоча б перечитати законопроект для початку. Але чого не зробиш заради грошей...

Ви б самі для початку почитали. Ми вже понад рік намагаємось прийняти громадський законопроект, але влада вставляє палиці в колеса http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97_%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8
Цитата
 
 
0 # Наталія 28.06.2013, 16:22
Слідкую я за цією акцією і дивуюсь, скільки часу здавали всупні іспити. і стипендії були та нормально вчились, а зараз все залежить від тестів, здав - вчися, ні - рік чекай, або плати купуй сертифікат "пропусний білет до вищої освіти", нісенітнеці це все.
Цитата
 
 
-2 # Mila 27.06.2013, 23:14
І у нас в Черкасах роздавали цю макулатуру. Тільки мені здається, що пройшли ті часи, коли народ всерйоз сприймав листівки - у кожного своя точка зору, а батькам і абітурієнтам взагалі не до піар-акцій.
Цитата
 
 
-3 # Антоніна 27.06.2013, 22:25
Що що, а роздавати листівки - це смішно... Думала студенти не настільки невинахідливі. Могли і придумати більш сильніші важелі впливу, або хоча б перечитати законопроект для початку. Але чого не зробиш заради грошей...
Цитата
 
 
+1 # Ольга 27.06.2013, 17:41
Як на мене, ЗНО не має бути основною системою оцінювання. Тому що більшість учнів під час тестування не змогли показати свої знання - незнаючи правильної відповіді, навмання вибирали якийсь варіант, сподіваючись, що він правильний.
Цитата
 
 
0 # машка 27.06.2013, 14:53
Які безглузді обвинувачення в сторону законопроекту 1187. Я читала та особисто бачила, що стипендію підвищать до рівня прожиткового мінімуму, нададуть автономію студентам, студентство за цього проекту висувається на перший план.
Цитата
 
 
-2 # тоня 27.06.2013, 11:33
ну і брєд тут пишуть тролі від ПР. під різними ніками про одне й теж. іспити - таж лотерея(які питання попадуться). тести в порівнянні - приклад обєктивності оцінювання. звісно, корупція зменшилася, тому вузи і лобіюють зовсім інше. усі моїзнайомі поступили. а якщо і не поступили - то з власної вини - здавали не ті тести, які потрібно у вуз і т.д.
Цитата
 
 
-1 # Тетянка 27.06.2013, 11:21
Відверто кажучи, хотілося б, щоб активісти Відсічі самі читали законопроекти, а не коментували їх за чиєюсь вказівкою, а то більша частина висновків абсолютно не відповідає істині, швидше з точністю до навпаки.
Цитата
 
 
-3 # Катерина 26.06.2013, 21:58
Нахвалити вже не можуть це ЗНО! Я його здавала, і ніяких приємних спогадів!
Цитата
 
 
-4 # Віталіна 26.06.2013, 21:53
Запитання у тестах ЗНО кардинально відрізняються від завдань ,які були опрацьовані у шкільні програмі.Переко нана,цьогорічні випускники не стануть на підтримку ЗНО.Багатьом з яких дана система не дала можливості вступити до омріяних навчальних закладів
Цитата
 
 
-4 # Маша 26.06.2013, 21:48
Як можна так нахабно брехати!!! Скільки можна дурити людей про ЗНО!!! Це ж тягар для нашої вищої освіти!!!
Цитата
 
 
-2 # Марина 26.06.2013, 21:47
Про яку ефективність та можливість прозорого і справедливого вступу за рахунок ЗНО ми говоримо ,якщо це вірна гра у відгадайку?Лоте рея,в якій не зрозуміло кому пощастить.Чи дитині ,що впродовж усієї шкільної програми була відмінником,чи слабенькому хорошисту,в якого краще розвинена ерудиція??
Цитата
 
 
-4 # Ніна 26.06.2013, 21:17
Зразу видно, що стаття на замовлення. Етап ЗНО уже пройшли, і що ми маємо?! Ніяких позитивних змін в системі нашої освіти не відбулося, навпаки, абітурієнти стали менше зацікавлені та підготовлені до навчання у вишах. Більшість тесттіів можна вгадати, багато складено їх некорректно, навіть самі вчителі "ламають голову" у пошуках правильної відповіді, недоліки має і шкала оцінювання. Тому зміни нам вкрай необхідні, і якщо ви добре ознайомитесь із законопроектом 1187, зрозумієте, що це шлях до високих показників української освіти.
Цитата
 
 
-4 # sergiy 26.06.2013, 19:31
Пане Василь, я пишу такі речі не за гроші, а через властний досвід, а точніше досвід мого брата. Який навчаючись в школі дуже добре, на ЗНО не добрав кілька балів і не поступив. Натомість однокласникам, які навчались на порядо слабше - пощастило більше відповідей угадати. Тому я є прихильником вступних іспитів!
Цитата
 
 
-2 # Людмила-1 26.06.2013, 19:31
Я ще розумію. коли б студенти повстали проти платного навчання, добивалися б підвищення стипендії, хороших гуртожитків...
А так не врю у цю акцію, бо не притаманно студентам така активність без керуючого.
Цитата
 
 
+2 # Вася 26.06.2013, 18:18
Цитую sergiy:
Менше слухайте цю "Відсіч" - це куплені студенти! Які самі не знають чому їм не подобаються нормальні, перспективні освітні законопроекти!

Ага, скока платять ригіонали за такі коменти?

А міністр освіти - дебіл
Цитата
 
 
-2 # sergiy 26.06.2013, 18:04
Менше слухайте цю "Відсіч" - це куплені студенти! Які самі не знають чому їм не подобаються нормальні, перспективні освітні законопроекти!
Цитата
 
 
-1 # Юра 26.06.2013, 14:41
Ідея проведення ЗНО хороша, але в нашій державі воно зведено на “нет!” порушень стільки, що не перерахуєш. Ті списують, ті з двома мобільними, ті купують завдання, а в окремих пунктах ЗНО туалети не в приміщенні а надворі, що вже там робиться не важко уявити.
Цитата
 
 
-4 # Дарья 26.06.2013, 14:10
Знайшли момент для інформування. Та ви ж, «відсічісти», - варвари. У випускників 2013 року ЗНО, яке спонукає їх та їхніх батьків до маральних стресів. А тут - ви зі своїми листівочками. Може, почекали б до серпня. Чи немає коштів на прожиття і шукає підробіток на час канікул?
Цитата
 
 
-2 # vlad 26.06.2013, 14:06
Іспит – це показник знань, а ЗНО – це лотерея, я вва жаю що тільки на іспиті можна показати свої знання, і на сьогоднішній день і в новинах розповідають, що вже виявлено пів тисячі порушників ЗНО, як після цього вони мають поступати і виші?
Цитата
 
 
-2 # Тома 26.06.2013, 13:45
оо підтримаю Хелену, і так діти справді отримають на цукерки=)
Цитата
 
 
-2 # альона 26.06.2013, 13:43
давно слідкую за подіями , що відбуваються навколо законопроекту 1187 . Зрозуміло , що Закон комусь дуже недовподоби , хоча переконливих,об грунтованих свідчень "чому ні" не бачу. Говорять , що це "погубить" вищу освіту . Але чи не саме ЗНО її "погубить"? Наскільки недопрацьована сама система тестування , ЗНО - зрівнялівка , яка не враховує ні індивідуальних особливостей дитини , ні способу мислення ,ні додаткових знань . Як приклад більшість випускників - медалістів не підтверджують свою медаль за результатами тестування . А все тому , що якість самих тестів низька , рівень знань , які дає школа не відповідає рівню тестових завдань . ЗНО породило репетиторство , продаж готових відповідей . Хіба це не корупція ? Хіба не це занепастить вищу освіту?
Цитата
 
 
-2 # Тома 26.06.2013, 13:41
Чому робить наголос на тому, що від Партії регіонів? напевно важливіше є сам зміст законопректів, а не те хто є авторами!
Цитата
 
 
-2 # вікторія 26.06.2013, 13:00
Система ЗНО – недосконала. Вона вимагає спеціальної підготовки і не всі випускники мають на це можливість .Крім того вона не демонструє реальний рівень знань абітурієнта .Я підтримую законопроект №1187 саме він потрібний для суспільства.
Цитата
 
 
-2 # Хелена Новицкая 26.06.2013, 12:42
Тішить одне - діти зароблять собі на цукерки.
Чому так страшаться іспитів? Невже тести не дають гідної підготовки?
Цитата
 
 
-2 # Хелена Новицкая 26.06.2013, 12:23
Чому абітурієнти так панічно бояться іспитів? Невже підготування до тестів не дасть гідного ріня знань?
Цитата
 
 
-2 # Наталія 26.06.2013, 11:53
Пан Євген Вітер, певно, соромиться назвати навчальний заклад, у якому здобував вищу освіту, бо має такі знання, що ніяк не може знайти собі роботу за спеціальністю. Не дивно, що він подався у політичні заробітчани, бо ж людина з вищою освітою має знати хоча б, що "керівництво вишів" – це не один ректор. А як же, наприклад, студентське самоврядування, що, згідно статті 36 затаврованого "Відсіччю" законопроекту, «...забезпечує захист прав та інтересів осіб, які
навчаються у вищому навчальному закладі, та їх участь в управлінні вищим навчальним закладом». Чи активісти «Відсічі» не вміють вести словесну дискусію й не навчилися відкрито захищати свої інтереси?
Цитата
 
 
-4 # Міка 26.06.2013, 11:28
Вступні іспити дають чітку оцінку знань вступників за роки навчання в школі, а готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання діти вивчають матеріал поверхово або купують правильні відповіді з тестами. Я вступала до вищого навчального закладу 25 років тому, здала вступний іспит і без ЗНО поступила.
Цитата
 
 
-2 # Нюра 26.06.2013, 10:48
я вступала до вишу 7років тому і знаєте, я щасливою була абітурієнткою, адже після подачі документів не мала мороки з ЗНО,а просто прийшла і здала вступні! школярам, які дійсно знають предмет, які впевнені в своїх силах, в стократ простіше прийти на вступні, а ніж стикатися з сотнею проблем при здачі ЗНО!!!
А щодо оцінки Вітром престижності вузів під керівництвом авторів законопроекту 1187 я взагалі можу сперечатися цілодобово!!!
Цитата
 
 
-4 # Арсен 26.06.2013, 10:12
У нас тільки появляються нові ідеї, які так необхідні для розвитку освіти, знаходиться незначна категорія людей, що створює відповідний супротив. Проти чого? Проти того, щоб держава відповідала за поступовий європейський розвиток освіти. Той, хто дійсно читав законопроект №1187 прекрасно розуміє, що на даний час саме він потрібен для суспільства.
Цитата
 
 
-4 # Лариса 26.06.2013, 08:57
Така продажна ця “Відсіч”! Я розумію, що їм заплатили, їх вже давно називають хлопцями і дівчатами по виклику. Розкажу як мешканка Вінниці що вони нам наробили. Позаклеювали під’їзді, понакидали цієї бумаги по всьому місту, намусорили. Мені вдалось бути свідком, коли вони розклеювали листівки, я запитала їх що вони знають про законопроект про освіту і знаєте, що вони мені сказали, що їм заплатили за розклеювання листівок і їхнє завдання на сьогодні цитую “мочити” Калетніка. Їм дають завдання, а вони його виконують. Сьогодні Калетнік, завтра — хтось інший. Ще й мене припрашували, щоб їм допомогти розклеїти і запитували чи нема у мене знайомих у районах 18 округу, у якому балотувався Калетнік.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити