Суспільство

У Кропивницькому на місці майбутнього кафедрального собору встановили наріжний камінь (ФОТО)

. 8799

На території фортечних валів Кропивницького встановили наріжний камінь. Саме тут незабаром розпочнуть будувати кафедральний собор Української православної церкви Київського патріархату.

nkam1

Як відомо, кафедральний собор УПЦ КП збудують на місці першого у місті православного храму, збудованого в ім’я Святої Живоначальної Трійці. Землю під будівництво виділили понад 20 років тому, проте лише зараз влада пішла на зустріч вірянам, то ж триває оформлення належної документації для початку будівництва.

- Нарешті зрушили з місця будівництво храму. Військові та патріоти заклали Наріжний камінь на Фортечних Валах міста Кропивницького, який означає початок будівництва кафедрального собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Сьогодні його презентували містянам та владі, зокрема меру міста Райковичу А.П. Та очільнику ОДА Кузьменко С. А., - написала волонтерка Олена Щербіна на своїй сторінці у Фейсбуці.

nkam2nkam3

Наріжний камінь встановили вчора, 8 травня, а сьогодні його побачили тисячі містян, і серед них керівники міста та області.

- Ми вирішили встановити цей камінь, оскільки вже час від розмов про майбутнє будівництво переходити до справи. І сьогодні ми пояснили міському голові та голові ОДА, що незалежно від того чи збереться Синод і чи відбудеться найближчим часом створення Єдиної Помісної Православної церкви, на цьому місці збудують храм.

Ми порадились з єпископом та вирішили встановити цей Наріжний камінь. Нам допомагали військовослужбовці, ветерани АТО, волонтери, представники громадського сектору, небайдужі містяни, - розповів «Гречці» Олег Кокуленко, учасник ГО «Бойове братство».

nkam4

Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк запевняє, що він скоріше долучився до ініціативи військовослужбовців та учасників АТО, які запропонували встановлення Наріжного каменю, і дуже вдячний їм за це.

- Можна сказати, що це символічне встановлення Наріжного каменю. Має відбутися чин заснування церкви – встановлення Наріжного каменю та хреста, то ж це певна підготовка, а далі вже відбудеться подія, що передуватиме будівництву церкви.

Ініціатива пішла від військових «Бойового братства», я підтримав їх, зі мною погодили напис. Вони самі придбали камінь, привезли його та встановили, за що я їм дуже вдячний, - пояснив «Гречці» єпископ Марк.

Після початку будівництва Наріжний камінь винесуть за межі будівлі храму і встановлять як пам’ятку, або вмонтують в стіну нового храму.

29 березня 2017 року Кропивницький відвідав Заслужений архітектор України, почесний будівельник України, діючий член Української Академії Архітектури Павло Чечельницький, він представив один з проектів, за яким, ймовірно, будуватимуть храм. За словами архітектора, сама будівля храму буд в стилі «єлизаветинське» бароко, в якому збудована Андріївська церква на Андріївському узвозі в Києві.

Як розповів «Гречці» Павло Чечельницький, від виготовлення проектної документації до побудови храму в середньому необхідно 5 років, однак існують способи пришвидшити цей процес.

Нагадаємо, на сьогодні Кропивницький – єдиний обласний центр в якому немає кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату, десятки років місцева влада, за рідким виключенням, не знаходила місця під будівництво українського кафедрального собору, виділяючи землю переважно представникам «Російської церкві в Україні» (УПЦ МП).

Ділянка на фортечних валах була виділена понад 20 років тому місцевому підприємцю, проте за цей час будівництво не розпочалося, тепер тут збудують українських храм.

Фото: Олена Щербіна

Поширюйте

Коментуйте


Реклама