Кіровоградська митниця Міндоходів працює виключно у правовому полі

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1457

Кіровоградська митниця Міндоходів працює виключно у правовому полі. Саме таку відповідь на статтю нардепа Станіслава Березкіна дала прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області.

Кіровоградська митниця Міндоходів повідомляє, що порядок здійснення митного оформлення комплектних об’єктів визначено наказами Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 630 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.06.12 за № 1025/21337) та № 650 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.07.12 за № 1085/21397).

Так, відповідно до вищевказаних нормативно-правових актів під комплектним об’єктом розуміється товар, який згідно з вимогами української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) класифікується за одним товарним кодом, але за виробничими чи транспортними умовами переміщується через митний кордон України у розібраному чи незібраному вигляді декількома транспортними засобами.

Класифікація комплектного об’єкту згідно УКТЗЕД здійснюється відповідно до статті 69 Митного кодексу України.
Підприємству з метою одержання рішення про визначення коду товару для митного оформлення комплектного об’єкту необхідно подати митниці заповнену в установленому порядку заяву та завірені копії документів, зокрема:
- зовнішньоекономічного договору (контракту);
- технічного опису комплектного об’єкта, що дає змогу установити призначення й функції як комплектного об’єкта в цілому, так і його складових;
- складального креслення комплектного об’єкта із зазначенням у ньому порядкового номера кожної складової комплектного об'єкта;
- контрольний список із зазначенням у ньому відомостей про всі складові комплектного об’єкта та його електронна копія.

На підставі частини 7 статті 23 даного Кодексу митний орган, який прийняв попереднє класифікаційне рішення, може його відкликати з таких причин:
1) прийняте на пiдставi поданих заявником недостовiрних документiв, наданої ним недостовiрної iнформацiї, та/або внаслiдок ненадання пiдприємством всiєї наявної у нього iнформацiї, необхiдної для прийняття зазначеного рiшення, що суттєво вплинуло на характер цього рiшення;
2) вступило в суперечнiсть iз законодавством України з питань державної митної справи внаслiдок змiн в останньому;
3) прийняте з порушенням вимог цього Кодексу.

Крім того, якщо товар неможливо класифікувати за одним товарним кодом, він не може бути визнаний комплектним об’єктом, а його класифікація повинна проводитися відповідно до вимог УКТЗЕД, за основними правилами класифікації товарів, затвердженими Законом України від 05.04.2001 року № 2371-III.
Митним кодексом України визначено, що одним з основних завдань митних органів є забезпечення правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства України.

А тому, Кіровоградська митниця Міндоходів зосереджує увагу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності на необхідності безумовного дотримання законодавства при здійсненні декларування комплектних об’єктів.

Прес-служба ГУ Міндоходів
у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити