Суспільство

У Кропивницькому батьки зареєстрували низку, петицій присвячених освіті

. 2242

У Кропивницькому батьки створили електронні петиції до міськради Кропивницького з проханням зберегти поділ на підгрупи при вивченні школярами української мови, трудового навчання, іноземної мови та збереження фінансування для груп продовженого дня.

Петиції зареєстрували 10 травня.

"Згідно Наказу МОН України від 20.02.2002 № 128 "Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах" , поділ на групи при вивчені державної мови України є обов’язковим за умови наявності більше 27 учнів у класі. Просимо сприяти поділу, незалежно від середньої наповнюваності учнів навчального закладу та для забезпечення належних умов для вивчення української мови як державної з урахуванням того, що ЗНО з української мови складає 100% учнів", - зазначає в петиції авторка Катерина Кушнєрова.

Аналогічні звернення стосуються трудового навчання та занять з іноземної мови.

"Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. N 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» п.3 – «Група продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу державної та комунальної форми власності функціонує за рахунок коштів відповідних бюджетів…». Просимо звернути Вашу увагу на те, що більшість батьків учнів початкової школи, які відвідують ГПД, не спроможні оплачувати перебування дитини, через низький рівень доходів населення м. Кропивницького. В наслідок чого діти молодшого шкільного віку можуть залишитися без нагляду, що суперечить законодавству України", - зазначає авторка.

Підписати петиції можна тут.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама