Сьогодні, 12 травня, кропивничани пробували силою думки керувати кулькою, цікавилися проектом андроїда та споглядали, як на 3D-принтері роблять зеленого Грута з фільму "Вартові галактики". Адже у Кропивницькому зібралася креативна молодь, аби показати свої вміння в IT.
Як відзначає співорганізаторка заходу Ірина Іванова, основна мета фестивалю - змотивувати і підтримати молодь, яка приходить у сферу ІТ і хоче розвиватися.
Фестиваль, який розпочався о 10:00 і триватиме до 19:00 в Креативному ІТ-просторі KOWO, поділений на кілька локацій і тут одночасно відбувається виставка технологій, квести, тестування програм, створення анімацій.
- Це в нас вже п'ятий ювілейний фестиваль і 15 конкурс. Тобто 10 років це був конкурс, на який приходили молоді програмісти і показували, що вони роблять, або брали участь у певних змаганнях. І тільки 5 років тому почали робити захід у фестивальному форматі, так як це є зараз, коли є паралельно виставка, квести, хакатон і ще буде захист проектів, - каже співорганізаторка.
- Зареєструвалося 50 осіб. В одній команді - від 2 до 4 осіб, які наразі змагаються, - відзначає Ірина Іванова. - Також приходять люди, які можуть подивитися на технологічні новинки і заодно пройти квест, отримати наклейки і о 15:30 взяти участь у розіграші призів - Wi-Fi роутер, 3D-конструктор і рюкзак.
Приміром, вперше на фестиваль завітав переможець всеукраїнського конкурсу з моделювання вантажівки майбутнього - Ігнат Вигуляр з Кропвиницького.
- Усе дуже подобається. Багато цікавого, - каже про захід хлопчик.
Переважна більшість учасників фестивалю - з Кропивницького, однак сьогодні на захід завітали також з Кіровогардської, Львівської та Черкаської областей, а ще з Києва, Одеси, Харкова.
Тут можна пограти в комп'ютерні ігри, взяти участь у створенні анімації, силою думки керувати кулькою, побачити, як працює 3D-принтер і робить ось такого Грута із марвелівського фільму "Вартові галактики".
- Це гра, яка зчитує мозкові хвилі. Хто більше з противників концентрується, той і рухає кульку, - розповідає учасник виставки.
А ще на фестивалі можна занімувати рухи конструктурів, автомобілів, літер і створити міні-мультик. Це можна зробити біля стендів слоу-моушн анімації.
- Робляться покадрово фотографії, після чого виконується рух персонажів або літер, потім робиться наступний кадр. По закінченню всього сценарію все зберігають в один файл і потім програють, як відео, і виходить такий маленький мультфільм, - розповів волонтер від кропивницької студії "200на300" Микола.
Центральноукраїнський національний технічний університет презентував проект андроїда.
- Поки ми зробили каркас, далі будемо купувати електроніку і налагоджувати андроїда, щоб він рухався. Він буде відтворювати рухи людини. Завдяки чому потім можна виготовляти протези, - розповів викладач вишу Кирило Щербина.
А вже о 17:00 почнеться презентація проектів від школярів і студентів у номінаціях: програмування, цифровий арт і робототехніка.
- Переважно цьогоріч це будуть ігри та сайти, - відзначила про проекти Ірина Іванова.
- В Олександрії припинили транслювати засідання виконкому
- На Олександрійщині відмовилися від ідеї будувати сміттєпереробний завод
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте