Суспільство

На Кіровоградщині посилять контроль за безпечністю харчування в освітніх закладах

. 2238

 

З 20 вересня в країні, зокрема в Кіровоградській області, контроль за безпечністю харчування в закладах освіти виконуватимуть за новими правилами.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Найважливішим нововведенням для операторів, які надають послуги харчування, стане запровадження системи НАССР. Така вимога передбачена Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який набув чинності 20 вересня 2015 року й передбачає впровадження системи державного контролю на всіх етапах виробництва та обігу харчових продуктів.

HACCP - Міжнародна системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Окрім впровадження системи НАССР, суб’єкт господарювання, який надає послуги харчування в закладах освіти, повинен бути внесений в Державний реєстр потужностей операторів ринку (або, у разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Також оператор ринку повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність.

З метою надання можливості операторам ринку переорієнтуватись на нові вимоги було визначено перехідні періоди. Так, для потужностей, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), –  з 20 вересня 2017 року.

Для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), –  з 20 вересня 2018 року.

Для малих потужностей – з 20 вересня 2019 року. Адже в переважній більшості суб’єкти господарювання, які надають послуги харчування в освітніх закладах відносяться саме до цієї категорії.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама