Суспільство

Пенсіонери-силовики Кіровоградщини планують пікетувати Пенсійний фонд (ФОТО)

. 5946

Сьогодні у Кропивницькому, на площі Героїв Майдану, пенсіонери-силовики влаштували мітинг за участі близько 50 учасників. Серед основних причин зборів - невиконання Пенсійним фондом Кіровоградській області судових рішень про виплату перерахованих пенсій.

Вчора, 14 травня, представники пенсіонерів зустрілися з головою Кіровоградської ОДА і розповіли про свої претензії та побоювання.

- Наразі по лінії МВС до суду звернулося понад 200 осіб про перерахунок, - каже член Ради ветеранів МВС Кіровоградської області Микола Гончар. - Рішення суддів на нашу користь. Ми здаємо лист у виконавчу службу, але Пенсійний фонд відмовляється категорично виконувати рішення суду. Є більше 100 виконавчих листів. Виконавча служба в межах своїх повноважень накладає штрафи за невиконання. Однак Пенсійний фонд оскаржує їх в суді.

IMG 4219

IMG 4220

За словами Миколи Гончара, щоразу для оскарження рішень в суді Пенсійний фонд сплачує судовий збір для подачі позову 1762 грн.

- У нас є 200 постанов про штрафи і щоб кожну оскаржити й оплатити 1762 гривні приблизно треба 360 тисяч. І це замість того, аби нам платити перерахунок за 2016-2017 роки, - зауважує член Ради ветеранів МВС Кіровоградської області Микола Гончар.

Натомість, за словами пана Гончара, керівниця Пенсійного фонду області говорить про відсутність коштів для виплати перерахованих пенсій.

IMG 4232

"У той же час, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Симонян Н.М. за вказівками Міністра соціальної політики та Голови правління Пенсійного фонду України ігнорує рішення судів в частині виплати пенсіонерам ОВС заборгованості за 2016-2017 роки, а також незаконно зменшує ветеранам-силовикам розміри раніше призначених їм пенсій з 90% до 70%, при цьому умисно не враховує, що процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення, а підміна понять "призначення пенсії" та "перерахунок пенсії" неприпустима", - мовиться у зверненні військових пенсіонерів Кіровоградщини до голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

Якщо на їх звернення ніхто не відреагує, тоді пенсіонери можуть пікетувати приміщення Пенсійного фонду в Кропивницькому. Принаймні таке попередження вони висловили у зверненні до голови ОДА, а також сьогодні під час мітингу.

IMG 4242

Крім того, у пенсіонерів є побоювання, що виплата перерахованих пенсій за 2016-2017 роки, запланована на 2019 рік може зірватися. Адже є приклад Постанови №704 Кабміну про грошове забезпечення військових ще за 2015 рік, якою було передбачено введення в дію Постанови 1 січня 2018 року.

- Приходить 27 грудня і Кабмін своєю другою постановою вносить зміни, що в силу Постанова вступає не з 1 січня 2018-го, а 1 січня 2019 року. Така сама ситуація буде в нас по Постанові №103, - каже Микола Гончар.

Відзначимо, що в Кропивницькому пенсіонери-силовики вже неодноразово збиралися на мітинги з приводу перерахунку пенсій.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама