Суспільство

Кіровоградщина: обласна організація Спілки офіцерів України відновлює активну діяльність (ФОТО, ВІДЕО)

. 5363

У Кропивницькому презентували напрямки роботи оновленого осередку Кіровоградської обласної організації Спілки офіцерів України.

sou1

Під час прес-конференції голова обласної організації майор Андрій Бойко та його заступник капітан Сергій Кваша розповіли про історію організації та найближчі плани.

Обласний осередок СОУ розпочав свою діяльність у грудні 1991 року, тоді до оргкомітету по утворенню Спілки офіцерів Кіровоградщини входило 9 осіб, серед них майор запасу Микола Кривич, В’ячеслав Іванов, на той час діючий офіцер, капітан Віктор Крюков та інші.

У квітні 1992 року Кіровоградська організація Спілки нараховувала понад 300 офіцерів і прапорщиків.

sou2

Головним завданням, що стояло перед Спілкою і яким вона активно займалась, було сприяння у розбудові українського війська. Першим кроком стало приведення до Військової присяги на вірність українському народу всіх воїнів Кіровоградського гарнізону, офіцерів запасу — свідомих українських патріотів, що подавали приклад у служінні своїй незалежній Україні. Процес приведення військ Кіровоградського гарнізону до Військової присяги на вірність українському народу було завершено у квітні 1992 року.

Для реалізації програми по адаптуванню військовослужбовців, звільнених у запас, були створені відповідні курси. До перенавчання та отримання цивільних професій було залучено більше 209 військовиків, що згодом знайшли своє належне місце у цивільному житті. Крім того, спільно з Комітетом солдатських матерів велась напружена робота по вирішенню багатьох тогочасних проблем, пов’язаних з призовом, введенням у стрій, адаптуванням у військовому житті солдатів строкової служби, поверненням з поза меж України військовиків строкової служби .

sou3

Також у Кіровоградській області було створено вісім різнопрофільних підприємств, засновниками яких став «Фонд соціальних гарантій військовослужбовців», відпрацьована програма будівництва житла для військовослужбовців.

Нині відбулось «перезавантаження» Кіровоградської обласної організації Спілки офіцерів України на хвилі патріотичного піднесення та у зв’язку з війною на сході країни.

Теперішні завдання спілки загалом не відрізняються від попередніх. Важливими залишається процеси об’єднання військовослужбовців та ветеранів різних періодів, вирішення соціальних питань військовослужбовців, пенсіонерів ЗСУ та членів їх родин.

«У лютому минулого року мене було обрано головою обласного осередку спілки, а в березні цього року ми завершили перереєстрацію осередку», - розповідає Андрій Бойко.

Сергій Кваша повідомив, що зараз місцевий осередок налічує близько 30 активних членів спілки, щочетверга відбуваються збори на які може завітати будь-який військовослужбовець чи військовий пенсіонер.

«Ми не женемось за кількістю, - пояснює Сергій Кваша, - нам важливо зібрати якісних членів спілки, які братимуть активну участь в її діяльності».

sou4

Окремим напрямком діяльності спілки – є повернення приміщення, принаймні частини будівлі Будинку офіцерів армії. За словами Бойко, саме тут в усі роки свого існування збирались військовослужбовців. Наразі це питання намагаються вирішити на рівні обласної влади, за задумом в залі Будинку офіцерів збиратимуться члени спілки та представники інших громадських формувань – ветеранів АТО, волонтери тощо.

Щочетверга спілчани збираються по вулиці Шевченка, 54 у 13-й кімнаті о 18.00. Всім, хто має бажання увійти до спілки або дізнатись відповіді на інші питання, пов’язані з діяльністю спілки, телефонуйте за номерами: 099-265-6-562 або 097-43-44-099(Сергій Кваша, заступник голови організації).

Фрагмент прес-конференції дивіться на відео:

Поширюйте

Коментуйте


Реклама