Суспільство

Кропивницький може претендувати на статус міста без сиріт

. 2685

Наразі в обласному центрі є 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які чекають на всиновлення.

nosal

Про це стало відомо вчора, 17 травня, під час панельної дискусії "Щаслива дитина, коли є родина. Час ДІЯти», в ході якої обговорили впровадження в місті реформи інтернатної системи. Суть змін в тому, аби перевагу в опіці над дітьми надавати не інтернатним закладам, а альтернативним формам опіки: прийомні сім'ї, будинки сімейного типу, патронатні сім'ї.

- Як зробити так, щоб кожна дитина жила в родині, - відзначила Юлія, членкиня "Асоціації жінок України "Дія".Кропивницький", що виступила організаторами панельної дискусії. - Вивчаючи цю тему ми розуміємо, що починати, беручи за приклад Молдову, треба з найпростішого. Нам здається, що обласний центр якраз і є тим містом, яке може стати містом без сиріт. Тому що нас багато, ми можемо об'єднатися і разом включитися в реформу.

На думку пані Юлії, громадськість також має включитися в процес інформування про дітей-сиріт та дітей, які потребують батьківського піклування.

Відзначимо, що реформа деінституалізації, або як її спрощено називають ДІ, має кілька етапів впровадження протягом 2017-2026 років. Зокрема, протягом першого етапу - до завершення 2018 року відбувається аналіз ситуації в кожній області та готується план реформування.

di

- За планом від 2020 року жодне народжене в Україні немовля не потраплятиме до жодного будинку дитини, - зауважує Юлія.

- Кожні тиждень-два в пологових Кропивницького залишають новонароджених, - каже завідувачки сектору опіки, піклування та усиновлення Служби у справах дітей міськвиконкому Світлана Носаль.

За її словами, зміни в системі опіки над дітьми-сиротами в Кропивницькому відбуваються. Кількість влаштованих в родини статусних дітей - 90%.

- Станом на 14 травня у нас на обліку - 363 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування із них: 250 перебувають під опікою, 43 - в прийомних сім'ях, 25 - ДБСТ (Дитячий будинок сімейного типу, - ред.), 36 дітей перебувають у закладах, - каже Світлана Носаль.

За інформацією пані Носаль, наразі в черзі на усиновлення є 15 родин, які хочуть взяти одну дитину від 2 місяців до 2 років, тому відкритим питанням залишається усиновлення родинних груп дітей - братів і сестер.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама