Суспільство

На Смолінській шахті існують зони аномально високого випромінювання

. 1231

Порівняння результатів вимірювання потужності експозиційної дози природного фону іонізаційного випромінювання, отриманих у 2017 році, з результатами 2015 і 2016 років підтверджує існування зони аномально високих, порівняно з рештою досліджуваної території, показників у межах Смолінської шахти.

Про це повідомляє сайт облради, при цьому зазначи, що радіоекологічна ситуація на досліджуваній території не змінилася і залишається задовільною, крім території видобувного підприємства.

Інформацію обговорили в рамках виконання заходів Меморандуму про співпрацю та партнерство між обласною владою та СХІД ГЗК.

У рамках проведення лабораторних досліджень стосовно поліпшення якості очищення шахтних вод на Інгульській шахті було проведено 198 експериментів і випробувано 9 зразків нових адсорбентів: вермикуліт, цеоліт, полігорсіт, перлітовий пісок різної крупності. При порівняльному тестуванні всіх видів адсорбентів отримано практично однакові результати. У середньому ступінь очищення шахтної води від нафтопродуктів і зважених речовин становить 80%.

Відбір проб якості атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, ґрунтів на промисловому майданчику хвостосховища в балці “Щербаківська” ГМЗ ДП “СхідГЗК” та його санітарно-захисній зоні та зоні спостереження буде виконано в другому кварталі цього року.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама