За статистикою на Кіровоградщині стали краще заробляти і жити?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 812

З метою дослідження самооцінки населенням рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє, органи державної статистики у січні 2013 року провели щорічне опитування домогосподарств, які брали участь у вибірковому обстеженні умов їх життя впродовж 2012 року.
Підсумки опитування свідчать, що порівняно з 2011р. відбулися позитивні зрушення у структурі оцінок домогосподарствами стану свого добробуту. Збільшилася частка домогосподарств, які надали високу оцінку своїм річним доходам (грошей вистачало навіть на заощадження) – з 11,4% до 14,4%.

Частка домогосподарств, які оцінили рівень своїх доходів як достатній склала 80,1% (по Україні – 59,5%). Вважали свій дохід достатнім для нормального харчування, але обмежували себе у споживанні непродовольчих товарів та послуг 19,2% домогосподарств (по Україні – 37,6%). Разом з тим, як і у 2011р., 0,7% домогосподарств не змогли забезпечити навіть достатнє харчування (по Україні – 2,9%).

У ході дослідження першочергового спрямування можливих додаткових коштів респондентам було запропоновано визначити три пріоритетні напрямки. При значному збільшенні доходів більше половини домогосподарств спрямували б додаткові кошти на відпочинок, половина – на лікування, 37–32% – відповідно на поліпшення житлових умов, на придбання одягу та взуття або побутової техніки, майже кожне четверте – на покращання харчування та накопичення.

Під час опитування домогосподарствам було запропоновано вказати, яка сума грошей необхідна в середньому кожній особі на місяць, щоб не відчувати себе бідними. Це є одним з методологічних підходів до визначення суб’єктивної межі бідності. Переважна більшість домогосподарств області вказало дохід у розмірі понад 2700 грн. (96,7%). Наступним за ступенем поширення оцінок був дохід домогосподарств у розмірі 1900–2300 грн., який був вказаний 2,5% домогосподарствами області та у розмірі 2300–2700 грн. (0,8%).

За результатами дослідження думки респондентів щодо найбільших соціальних та особистих цінностей, як і у 2011р., основним пріоритетом вказали здоров’я (83,8% респондентів), другим – сім’ю, дітей (70,1%), третім – матеріальний добробут (49,3%).

Заступник начальника управління статистики у кіровоградській області В.В. Заботкін

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Алексей 27.06.2013, 12:51
Такое чувство, что живу в параллельном мире. Подскажите как попасть в "правильный Кировоград".
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити