На Кіровоградщині виявлені порушення надання містобудівних умов та обмежень - Держархбудінспекція

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2973

Органи місцевого самоврядування видають містобудівні умови та обмеження, у складі яких відсутні ситуаційний план, викопіювання з топографо-геодезичного плану, черговий кадастровий план, фотофіксація земельної ділянки, містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва.

В рамках здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за уповноваженими органами містобудування та архітектури Кіровоградської області протягом 2017 року та чотирьох місяців 2018 року проведено 15 планових та 83 позапланових перевірок. За їх результатами видано 32 приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а також 274 рішення про скасування дії рішень, 351 рішення про зупинення дії рішень та 327 рішень про відновлення дії рішень об’єктів нагляду.

Зокрема, скасовано 173 містобудівних умов та обмежень, 92 будівельних паспорта, 9 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Зупинено дію 119 містобудівних умов та обмежень, 127 будівельних паспортів та 105 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. У той же час, відновлено 103 містобудівних умов та обмежень, 128 будівельних паспортів та 96 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

За словами начальника Управління Держархбудінспекції Кіровоградщини Світлани Бем, фактично всі об’єкти нагляду області у своїй роботі допускають порушення Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Серед виданих з порушеннями також містобуди, де замовник надав неповні документи на право власності або користування земельною ділянкою, такі, що видані без наявної містобудівної документації на місцевому рівні або у невідповідності до неї, та такі, де наміри майбутньої забудови не відповідають цільовому призначенню земельної ділянки.

Так, Управлінням містобудування та архітектури Кропивницького видано містобудівні умови та обмеження на будівництво кафе на просп. Університетському, хоча цільове призначення цієї земельної ділянки під розміщення автосалону.

Ще місцевою владою видаються містобудівні умови та обмеження без урахування вимог створення безперешкодного життєвого середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Такі порушення виявлені в роботі відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та будівництва Олександрійської РДА, відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ Компаніївської РДА та відділу архітектури та містобудування Управління містобудування, архітектури та ЖКГ Знам’янської міської ради.

Найпоширенішими порушеннями при видачі будівельних паспортів також є відсутність містобудівної документації на місцевому рівні, забудова земельної ділянки поза межами її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства, недотримання відстані до межі сусідньої ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни, що має бути не менше метра, та протипожежних розривів між будинками або окремо розташованими господарськими будівлями.

Наприклад, відділом регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Світловодської РДА видавалися будівельні паспорти на ділянки для колективного житлового будівництва. А сектором житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та будівництва Устинівської РДА на землю, цільове призначення якої ведення особистого селянського господарства.

Серед основних порушень, які призводили до прийняття рішень про зупинення або скасування дії паспортів прив’язки тимчасових споруд, були відсутність ескізів фасадів та схем благоустрою прилеглої території, а також випадки, коли об’єкт не був тимчасовою спорудою або його розмір перевищував 30 кв. м. Так, відділом регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Світловодської РДА було оформлено паспорт прив’язки тимчасової споруди на басейн.

У разі виявлення порушення посадові особи уповноважених органів містобудування та архітектури повинні будуть сплатити штраф у розмірі від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 8500-10200 грн. Що ж стосується замовників, то скасування містобудівних умов та обмежень, виданих з порушенням, тягнуть за собою скасування права на початок виконання підготовчих та будівельних робіт.

За матеріалами прес-служби Державної архітектурно-будівельної інспекції України

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити