На Путіна збирались витратити майже 500 кг вибухівки?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1260

Вчора одеські журналісти мали можливість детально ознайомитися з версією захисту «невдалого вбивці Путіна» Адама Осмаєва.

Можу зі 100-відсотковою гарантією стверджувати: громадяни Росії, які слідкують за перебігом процесу у Приморському суді міста-героя, цю версію, принаймні в обсязі, що нині друкує “Гречка”, не побачать. У сусідній державі діє спеціальний закон, що забороняє “пропаганду тероризму”. Точка зору “терористів” та їх захисників якраз і передбачені цим законодавчим актом як “замах на підвалини російської державності”. Варто ЗМІ спробувати їх викласти, без надання в цьому ж матеріалі заперечень (газетна площа для яких має бути не меншою, ніж та, що виділена для “пропаганди тероризму”), - засобу масової інформації вмить виноситься попередження. В разі ж якщо ЗМІ тричі повторить таку “помилку”, - він припиняє своє існування.

 

Природно, чеченський «терорист» учора постав в образі рафінованого інтелігента з надзвичайно добрим серцем. Отримавши з Мережі прохання зустріти у міжнародному аеропорту «Одеса» незнайомих йому двох громадян, допомогти їм зняти у місті-герої квартиру, благородний Адам (наголос на першому складі - авт.) виконав все як і личить Синові Гір. Те, що «невстановлені особи» з Інтернету могли бути не останніми “виконавцями” у досить складній системі терористичної організації «Імарат Кавказ», Адам, мовляв, дізнався значно пізніше - з тексту обвинувального висновку.

Всі учасники прес-конференції отримали від її організаторів по значку із зображенням «мученика Аллаха» і авторучці з відповідним логотипом. Треба думати, сувенірів вистачило на всіх і озвучені адвокатом Ольгою Черток, цивільною (й релігійною) дружиною Осмаєва Аміною Окуєвою та якимсь чеченським правозахисником доводи не на користь ФСБ Росії будуть потім відтворені у відповідних вітчизняних ЗМІ... як мінімум у розумних межах.

ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЗА НАЦІОНАЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ?

Чому російська спецслужба, дізнавшись про банальний вибух побутового газу на Тираспольській вулиці Одеси, одразу кинулася на пошуки «чергової бригади кілерів», готових начинити Кутузовський проспект чотирмастами (!!) кілограмами вибухівки для успішного підриву кортежу одного з керівників РФ?
За версією Аміни Окуєвої, її цивільний чоловік Адам підходить для такої схеми майже ідеально. По-перше, чеченець (як і загиблий в результаті вибуху на Тираспольській Руслан Мадаєв). По-друге, син колишнього нафтопромисловця з Грозного, що отримав грузинське громадянство. По-третє, в його ноутбуці, легковажно відданому в тимчасове користування Мадаєву й казахстанцеві Іллі Пьянзіну (ось ця нацприналежність явно вибивається зі стрункого асоціативного ряду!), виявлені схеми проїзду по важливих московських магістралях, зображення ряду стратегічно важливих об'єктів тощо.

- Але все це можна завантажити на персональний комп'ютер будь-якому користувачеві! - зауважує адвокат Ольга Черток. - І схеми, і фотографії знаходяться у відкритому доступі. До того ж у мене є вагомі сумніви щодо часу завантажування «компромату». Не виключаю: вся потрібна ФСБ - в якості доказової бази - інформація записувалась на ноутбук вже після затримання Адама Осмаєва.

Іншими словами, цей доказ існування злочинних намірів у «групи терористів» - сфальсифіковано. У гірших традиціях ЧК.

- Мій підзахисний подавав не одну і не дві скарги на незаконність свого арешту і утримання під вартою, - продовжує пані Черток. - Від військової прокуратури Південного регіону України отримано одну-єдину відповідь. А це орган, який, згідно попереднього КПК України, зобов'язаний стежити за дотриманням законності при проведенні дізнання/попереднього слідства, а також орган, який повинен відкривати кримінальне провадження, якщо виявляються факти незаконного ведення слідства (за новим КПК)!

Тільки завдяки увазі преси до зазначених обставин захист нарешті домігся відкриття кримінального провадження - за фактом застосування до Осмаєва незаконних методів впливу, тобто тортур.

- Однак повнота та об'єктивність кримінального провадження, які щораз афішує прокуратура Одеської області, викликає дуже великий сумнів, - каже Ольга Черток. - 15 червень Осмаєва привозять на допит до прокуратури міста Одеси до слідчого М.. Той каже, що зараз буде допит, в якому Осмаєв фігурує в якості потерпілого. Здавалося б, все добре? Проте допит проводився за відсутності адвоката. Коли Осмаєв робить заяву про своє бажання запросити для участі в слідчих діях адвоката, йому кажуть: «Але ви ж потерпілий у даній справі. Навіщо вам потрібен адвокат? Вас і так важко сюди доставити...». Прокуратурі міста Одеси важко доставити людину, що знаходиться в СІЗО?!

Далі Осмаєву вручили пам'ятку про процесуальні права та обов'язки потерпілого від катувань на трьох аркушах. Українською мовою. Чеченцеві. Що він з неї в змозі зрозуміти?! Справді, всебічним та об'єктивним слідством тут і не тхне.

Після цього допиту Осмаєв написав два звернення до прокуратури міста. Існує певний порядок доставки заяв від осіб, які утримуються у місцях позбавлення волі, зокрема в ізоляторі тимчасового утримання. На кожну заяву особі, яка її написала, того ж дня повинна бути вручена копія супровідного листа. Оригінал цього листа передається до органу, куди звертається особа, яка утримується під вартою.

Перша заява Осмаєва стосувалася залучення Ольги Черток в якості захисника; друга заява - клопотання про долучення до кримінального провадження додаткових матеріалів. Зокрема, матеріалів оперативної зйомки затримання батька і сина Осмаєвих 4 лютого минулого року бійцями спецпідрозділу «Альфа» УСБУ по Одеській області. Крім цього, Адам Осмаєв просив допитати як свідка свого батька Асланбека Осмаєва, громадянина Грузії, якого аж до дачі Адамом зізнань містили в одеському готелі «Чорне море», та його мачуху на прізвище Кошкіна (її теж примусово утримували у «Чорному морі», тільки в іншому номері).

- Ми не знаємо, яка з заяв дійшла і чи взагалі дійшла вона... - нарікає пані Черток.

АСЛАНБЕКА ОСМАЄВА, БАТЬКА “ТЕРОРИСТА”, МАЛО НЕ “ЗАЛІКУВАЛИ”

Ось що з цього приводу написав Осмаєв-старший: «...Мій син Адам перебував у кімнаті будинку на вулиці Баранова у безпорадному стані (очевидно, внаслідок отриманих за місяць до того опіків після вибуху у будинку на Тираспольській - авт.). Однак це не завадило застосувати проти нас спецзасоби, звалити його (Адама Осмаєва — авт.) з ліжка на підлогу й бити прикладами. Мене теж кинули на підлогу і декілька разів вдарили в область нирок. Мою цивільну дружину Кошкіну Наталю, яка сиділа в той момент за столом, кинули на підлогу біля ліжка, а потім поставили на коліна. На всіх нас наділи наручники. Всі ці незаконні дії спецслужби були зафіксовані на камеру, оскільки при нашому затриманні проводилася оперативна відеозйомка. Деякі кадри потім були передані російським ЗМІ і показувалися по телевізору. Причину мого затримання мені не оголосили і я не мав можливості зв'язатися з ким-небудь з моїх близьких або з адвокатом. Мене утримували в Одесі у готелі «Чорне море» у 606-му номері, під цілодобовою охороною, без зв'язку із зовнішнім світом. Я піддавався фізичним тортурам та моральному тиску з боку моїх викрадачів - співробітників СБУ і ФСБ Росії. Справа в тому, що я переніс обширний інфаркт міокарда та операцію на серці. Крім цього, у мене цукровий діабет і важка форма артеріальної гіпертензії. Викрадачі позбавили мене ліків, приладу контролю цукру в крові та зв'язку з моїм лікарем. Мене морили голодом, у зв'язку з чим моєму життю загрожувала небезпека. Як я дізнався пізніше, у тому ж готелі тримали й мою цивільну дружину. Всі ці дії мали одну мету: будь-якими шляхами отримати свідчення від мого сина Осмаєва Адама. Тортури, погрози, шантаж, знущання, мародерство спецслужб по відношенню до мене, до мого сина і членів моєї родини змусили мого сина обмовити себе, зізнатися у цьому придуманому спецслужбами неіснуючому замаху. Тільки після отримання від Адама зізнань під відеозапис, які були мені продемонстровані співробітниками Служби безпеки України, я був випущений з готелю. Мені порекомендували якомога швидше виїхати з країни».

- У зв'язку з тим, що Асланбек Ахметович Осмаєв за станом здоров'я не зможе бути присутнім на судових засіданнях, завірені нотаріально його свідчення (про те, що він попереджений про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань) будуть долучені до матеріалів кримінальної справи, - каже О. Черток. - Принаймні я буду домагатися оголошення цих свідчень у судовому засіданні.
Внаслідок фатального вибуху на Тираспольській 4 січня 2012 майже повністю згорів Руслан Мадаєв. Сам Осмаєв обгорів на 35 відсотків. Лікарі вважають, що відновлюватися після НП йому довелося б довго і для цього бажаним було знаходження в клініці, а не на «підпільній» квартирі. Навіщо було чеченцеві ховатися, якщо він не винен і вибух був всього лише «експериментальним»?

З іншого боку, приписувані мікрогрупі з трьох осіб три бомби для Путіна (одна двохсоткілограмова і дві стокілограмові), враховуючи безсумнівний дилетантизм двох чеченців і казаха, повинні були б «доводитися до кондиції» десь 10 років. І то за умови щоденної напруженої праці над «подарунками для ВВП від вдячного чеченського народу». Встигнути до дня інавгурації російського лідера «члени «Імарату Кавказ» при всьому бажанні не могли.

Насамкінець — про згадане у зверненні Асланбека Осмаєва “мародерство”. На орендованій чеченцями й казахстанцем квартирі по вулиці Тираспольській до вибуху зберігалася чималенька партія взуття (очевидно, призначена для реалізації) та $5000. Після НП 4 січня 2012 року гроші разом із товаром безслідно щезли. Прибічники підсудного Адама Осмаєва впевнені: це - “робота” одеських міліціянтів.
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити