Актори кіровоградського театру стали заробляти менше?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1612

Після публікації матеріалу про завершення театрального сезону Кіровоградським академічним українським музично-драматичним театром ім. М.Кропивницького, до редакції звернулись деякі представники театрального колективу і  повідомили, що не все так райдужно в їхньому житті.

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Ситуація в театрі така, що маючи нову будівлю, велику популярність вистав і виконану величезну роботу в цьому сезоні, акторам мало того, що не виплачували премію ні на Новий рік, ні на День театру, так ще й відпускних дали всього 60 відсотків, хоча завжди давали 100, і завжди премія була”, – йдеться у зверненні.

За попередніх директорів, стверджують працівники театру, виплати були завжди. Обурило деяких представників колективу і те, що хоч на премії грошей не знайшлось, а от на організацію концерту на честь дня народження директора, кошти знайшлися(концертну програму „Усі ми прагнемо любові” також згадували на прес-конференції з нагоди закриття сезону і позиціонували як проект, що дозволив представити всі технічні можливості новітньої театральної апаратури – авт.).

 В першу чергу "Гречка" попросила прокоментувати ситацію директора театру Володимира Єфімова, адже саме він стверджував, що вперше за останні роки театр став прибутковим і успішним, а фінансовий план виконано на 103 відсотки.

- Проблеми ніякої немає і виплачуємо усе, що передбачено кошторисом на цей рік. Ті кошти, що заробляємо за рахунок продажу квитків, не використовуються на заробітну плату, бонуси чи оздоровчі: вони йдуть на ремонти і постановки нових вистав. Чому 60 % оздоровчих? Коли в бюджеті було закладена певна цифра на оздоровчі , не враховувався технічний персонал. Але з 1 січня вийшов наказ Кабінету Міністрів, згідно з яким ці виплати мають здійснювати всім, а не лише художньому колективу. Виходячи з того, що передбачено в бюджеті, ми поділили на всіх і вийшло по 60 %. На наступний рік фонд оздоровчих збільшиться обов'язково, бо в нас ще тільки перехідний період, ми унормовуємо штат. А преміальних взагалі немає, бо на цей рік фонд преміальних був не закладений, тому що ми ж працюємо ось лише з осені, - розповів пан Єфімов.

Слова очільника театру підтвердила і Олена Олєннікова, начальник управління розвитку культури, мистецтв та фінансового забезпесення департаменту культури Кіровоградської ОДА:

- Ми контролюємо виплати заробітної плати і відпускних. Станом на 25 червня зарплата, відпускні і матеріальна допомога виплачені у повному обсязі. Хто йде у відпустки пізніше, відповідно і гроші отримає пізніше. Зараз відбувається колапс на державному рівні. Згідно Закону про театри, раніше нараховувалась матеріальна допомога і грошова винагорода лише творчим працівникам. Проте у 2010 році вийшов Закон України про культуру і статтею 29 регламентовано, що з 1 січня 2013 року оздоровчі повинні надаватись усім працівникам, проте механізму реалізації цього закону у вигляді постанови Кабміну, на сьогодні не створено.

Ми запланували для театру матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань і грошову винагороду, але лише на професійних творчих працівників. Проте керівнику закладу надано право розподіляти і перерозподіляти в межах фонду заробітної платиці заохочувальні виплати з урахуванням особистого внеску в діяльність підприємства окремих працівників.

Пані Олєннікова вважає мудрим рішенням те, що збори колектива театру вирішили розподілити оздоровчі порівну.

- Наразі обласний бюджет не може на 100 відсотків забезпечити усі вищеназвані норми. Окрім того, театр - це все ж не бюджетний заклад, а госрахункова установа. Ті гроші, яких недостатньо заплановано за рахунок бюджетних асигувань, вони мають право, якщо на те є бажання, забезпечити за рахунок зароблених, – пояснила чиновник.

Тобто, абсолютно законно частину зароблених грошей театр може спрямувати на зарплату, а не лише на костюми і вистави, як це розподіляється зараз.

До речі, як повідомили "Гречці" в управлінні культури, наступного року може не бути і 60 відсотків оздоровчих, які отримали цього року. Все тому, що сума грошей, які спрямовуються на культуру, визначається за спеціальною формулою, яка враховує кількість населення області. Якщо зменшується населення області – то і обсяг витрат на культуру теж зменшується...

Марта Луцька , Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # тоня 01.07.2013, 09:36
:lol: :roll: Точно!
Цитата
 
 
+7 # Nikolas 30.06.2013, 01:41
Ми всі прохлопали, як в Кіровограді з'явився другий Поплавський... то був співаючий ректор, тепер співаючий ДИректор :lol:
Правда у Михал Михалыча на відміну від Володимир Володимировича хоч якийсь слух є і голос приємних, а в цього лише бажання співать!
Може б його у філармонію солістом, ну на крайняк директором, саме воно буде! :P
Цитата
 
 
+6 # Артист 29.06.2013, 16:53
Вибачте, але чому в театрах, закладах освіти, медичної галузі проводять чергові й позачергові переатестації працівників, а державну службу це не зачіпає?!
Провести переатестацію департаменту і звільнить половину на всі чотири сторони разом із директоркою-кра хоборкою, яка тільки і дума як своєму сину більше липових робіт в підконтрольних установах записать!
За бюджет міста вже ніхто не дума, кожен дума за власний сімейний!
Цитата
 
 
+4 # Я.Т. 29.06.2013, 16:48
Снайпер вопрос не в театре. Там люди своим делом занимаются, а в целесообразност и отраслевого управления, которое гордо обозвали Департаментом!
Зачем нужен департамент в котором сидят начальники, которые не способны решить элементарную задачу, а занимаются лишь решением личных задач на будущее?!
Если же облгосадминистр ация реально проводит театру платежи как получателю бюджетных средств, а не бюджетной организации, то хочу поздравить - как только сменится политический вектор, сядут ВСЕЙ администрацией! Так что собирайте деньги на откуп прокурорам, ревизиям, судьям!
Цитата
 
 
+4 # snaiper 29.06.2013, 17:45
А кто против,загнать на нары если не всю,то хотя бы 99% состава ОГА?)Я говорю о том.что искусство не должно зависеть от дельцов от того же искусства,иначе ему-каюк!я-техн арь и то соображаю что это так,но что творят эти деятели?!Вообще -то искусство должно стоять над но ,видать,не получается...
Цитата
 
 
+5 # snaiper 29.06.2013, 16:18
Какой х\рассчёт в исскустве? :lol: Видать в Кировоградском театре,рулят настоящие "театралы" от наживы.Так почему-то кажется.Но-пере крестился!
Цитата
 
 
+9 # Юрист 29.06.2013, 09:57
Уважаемой госпоже Оленниковой прежде говорить о хозрасчетности театра, неплохо бы во-первых заглянуть в Статут театра, в котором черным по белому написано - "Театр є бюджетною неприбутковою установою!"
Статут утвержден управлением культуры. Или когда выгодно театр бюджетники, а когда по-другому надо, то уже хоз.расчетники?
Нету в бюджетном законодательств е такого понятия как хоз.расчетники. .. есть бюджетные оргнизации и есть получатели бюджетных средств по спец.программам ! Все остальное - отсутстрие элементарных знаний бюджетного законодательства!
Чтоб четко прояснить ситуацию рекомендую дать запрос на Управление финансов обл.госадминист рации!
Цитата
 
 
+8 # Маковій 29.06.2013, 09:37
Не розумію. Самі ж зверталися з заявою прибрати попереднього керівника. Потім з "сльозами як кавуни" дякували Президентові за покращення. Тепер скаржаться. Не розумію.
"До речі, як повідомили "Гречці" в управлінні культури, наступного року може не бути і 60 відсотків оздоровчих, які отримали цього року. Все тому, що сума грошей, які спрямовуються на культуру визначається за спеціальною формулою, яка враховує кількість населення області. Якщо зменшується населення в області – то і обсяг витрат на культуру теж зменшується.", -таке враження, що управління культури планує суттєво зменьшити кількість населення області. "Сталинские чистки" будуть проводити чи що?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити