Суспільство

У Кіровоградській обласній станції переливання крові проведуть самооцінку

. 2199

В Україні розпочалася самооцінка станцій переливання крові. До самооцінки залучено 15 установ у різних регіонах країни, в тому числі і Кіровоградської області. Їх результати допоможуть визначити стан готовності обласних спеціалізованих установ переливання крові в акредитації відповідно до вимог Директиви ЄС і стандартами Ради Європи.

400463b6351cb498765b5c552637b911613fbbc2Здійснювати самооцінку центрам допомагають зовнішні експерти - представники ЄС і міжнародних організацій за міжнародними стандартами, повідомляє "Взгляд онлайн"

В процесі оцінки планується виявити всі існуючі "прогалини" законодавства по даному напрямку, що буде служити основою для належної імплементації Директиви ЄС і РЄ безпеки крові, а також розробки відповідних національних нормативних актів.


Інструмент оцінки EuBIS буде використаний для розробки ліцензійних вимог по заготівлі, переробці, тестування, зберігання, розподілу донорської крові та її компонентів.

Під час першого етапу самооцінки відбувся цикл установчих вебінарів з акредитації спеціалізованих установ переливання крові відповідно до вимог ЄС і стандартів РЄ.

Другий етап першим з 15 закладів-учасників почав Київський міський центр крові.

Оцінку проводить ГУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" за технічної підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров'я (АМАОЗ) в Україні, відповідно до Меморандуму про співпрацю з Міністерством.

Наступними учасниками самооцінки стануть обласні спеціалізовані установи і заклади переливання крові Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама